Νικηφόρο το «τεστ»

Νικητής αναδείχθηκε ο Θρασύβουλος στο φιλικό παιχνίδι με τον Λεβαδειακό, επικρατώντας με 1-0.

Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο της Φυλής, με τους προπονητές των δύο ομάδων να δοκιμάζουν πρόσωπα και σχήματα.

Ο τεχνικός του αθηναϊκού συλλόγου, Άκης Μάντζιος, είδε τους παίκτες του να αποδίδουν αρκετά καλό ποδόσφαιρο, ενώ ο Γιάννης Παπακώστας έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση των παικτών του στο δεύτερο ημίχρονο.

Για την ιστορία, το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Σκούρτης με πλασέ στο 75ο λεπτό.

Θρασύβουλος:  Σιδεράκης, Καρράς, Βαλεριάνος, Πρίπου, Βασιλείου, Φρίμπονγκ, Μπακασέτας, Νικλητσιώτης, Μούστογιαννης, Σταμόγιαννος, Νικολόπουλος.

Στο δεύτερο 45λεπτο αγωνίστηκαν και οι: Κωστάκης, Ζώνας, Κακαράς, Σκούρτης, Κολλιάκης, Τσούτσουρας, Παληγεώργος, Μίχος.

Λεβαδειακός: Πασχαλάκης, Μουλόπουλος, Λισγάρας, Τριποτσέρης, Σωτήρχος, Μπεγκόνια, Κορδονούρης, Πόποβιτς, Κοιλιάρας, Σοϊλέδης, Ζουρούδης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Ταραλίδης, Λουτσιάνο, Ντιμπαλά, Αλεξίου, Μπουντόπουλος, Νικολακάκης.

Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι