Με ανατροπή 3-1 ο Εργοτέλης την Παναχαϊκή!

Έφεραν... τούμπα την κατάσταση στο Παγκρήτιο οι Κρητικοί.

Ο Εργοτέλης πήρε μεγάλη νίκη με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Παναχαϊκή. Οι Κρητικοί επικράτησαν με 3-1 παρά το γεγονός ότι για ένα 45λεπτο έχαναν.

Το σκορ για τους Πατρινούς άνοιξε ο Κάργας στο 25'. Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε στην επανάληψη. Στο 47' ο Μάνος έκανε το 2-1, ενώ στο 57' ο Στρέζος απέκρουσε πέναλτι του Αυγενικού.

Στο 61' ο Γομίτσαρης έδωσε προβάδισμα στους Κρητικούς, ενώ στο 85' ο Ρέντζας διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα που έβαλε τέλος σε ένα σερί πέντε αγώνων δίχως νίκη για τον Εργοτέλη.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Σταύρος Λαμπράκης): Αθανασίου, Ρέντζας, Άλα, Γιαλούσης (58' Γρομητσάρης), Κούτρης, Αυγενικού, Μπουρσέλης, Καλέ, Μάνος, Φουκαράκης (46' Παμλίδης), Ίνιατς (46' Ντος Σάντος).

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Δημήτρης Σπανός): Στρέζος, Ασίγκμπα, Κάργας, Χούσα, Μουκίδης, Τρίγκας, Μητρόπουλος (46' Ρουμπάτος, 56' Λαμπρόπουλος), Σαμπατάκος, Χαρτσιάς (51' Kαρβουνιάρης), Σιατραβάνης, Τζίλας.