Διατήρησε το αήττητο η Αναγέννηση Καρδίτσας

Μια πολύτιμη νίκη πήρε η Αναγέννηση Καρδίτσας η οποία επικράτησε στο γήπεδό της με 2-0 της Ζάκυνθου, διατηρώντας το εντός έδρας αήττητό της.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο καθ'όλη τη διάρκεια του αγώνα, κατάφεραν να προηγηθούν στο 61ο λεπτό με τον Τσίτα να εκμεταλλεύεται τη λάθος έξοδο του Παπαδόπουλου και με σουτ έκανε το 1-0 για τους Θεσσαλούς.

Το τελικό 2-0 σφραγίστηκε με τον Τσούκαλο να νικά με διπλή προσπάθεια τον Παπαδόπουλο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι «κιτρινόμαυροι» ανέβηκαν στους 13 βαθμούς, αφήνοντας τους νησιώτες, που αγνοούν το «τρίποντο» στη διοργάνωση από τις 3 Οκτωβρίου, στους 6.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Τάσης (Ηπείρου) με βοηθούς τους Νατσιούλα (Λάρισας) και Γούτα (Χαλκιδικής).

Κίτρινες κάρτες: 35’ Μοσχάκης, 59’ Δημόπουλος / 48’ Κυριακίδης, 69’ Βυθούλκας, 86’ Αποστόλου

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Κουτσόπουλος, Σάββας, Δημόπουλος, Γκόλιας, Κισκαμπάνης, Καραχάλιος, Μαυριάς (46’ Σκαθαρούδης), Μοσχάκης, Τσίτας (80’ Τσούκαλος), Μπιτέλης (62’ Υφαντής), Μπλέντι.

ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Καλίντ Κάραμα): Παπαδόπουλος, Γραικός, Κουρέλλας, Καμπούρης, Αποστόλου, Ναζίμ (32’ λ.τ. Βυθούλκας), Ορφανίδης, Πέττας Ραφ., Μεντούρ (67’ Κωστούλας), Κυριακίδης, Καραμαλίκης (63’ Κρολ)

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι