Πανσερραϊκός – Αγροτικός Αστέρας 1-2: Μονομάχοι υπέταξαν τα «λιοντάρια»!

Ο Αστέρας «άλωσε» τις Σέρρες στην πρεμιέρα του Πανσερραϊκού στη Football League, πανηγυρίζοντας την πρώτη του φετινή νίκη!

Σε ένα εντυπωσιακό ματς με τρία γκολ ο Αγροτικός Αστέρας ήταν... μονομάχος με εμπειρία απέναντι στα «λιοντάρια» του Πανσερραϊκού και σκοράροντας σε καίρια χρονικά σημεία πήρε το πρώτο φετινό του «τρίποντο».

Στο 28ο λεπτό ο Βοσκόπουλος σκόραρε για τους γηπεδούχους αλλά το γκολ του ακυρώθηκε αφού ο Φουρτάδο που του «σέρβιρε» το τέρμα είχε κάνει χέρι. Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 37’ ο Αστέρας «άνοιξε» το σκορ με τον Γέσιτς να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι με τον Βοσκόπουλο να ανατρέπει τον Καθάριο.

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους οι φιλοξενούμενοι πήραν... αέρα δυο τερμάτων καθώς ο Βελλίνης με τρομερό σουτ έκανε το 2-0! Στο 64’ ο Φουρτάδο κατάφερε να μειώσει για τους γηπεδούχους αλλά ο Αγροτικός Αστέρας ήταν ανώτερος, είχε δοκάρι στο 85’ με τον Γιάντση και κράτησε το προβάδισμα, πανηγυρίζοντας μια μεγάλη νίκη στις Σέρρες.

Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)