Ο Αγροτικός ήταν… Αστέρας!

Παίζοντας καλύτερα σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε εντός έδρας τον Εθνικό Αστέρα με 1-0.

Στο γήπεδο βρέθηκαν περίπου πενήντα άτομα, καθώς η διοίκηση της ομάδας του Ευόσμου δεν σφράγισε εισιτήρια για τη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Όσον αφορά τον αγώνα, από την αρχή οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και πίεσαν τους αντιπάλους τους. Μόλις στο 8’ ο Στεφανίδης πραγματοποίησε ένα σουτ όμως η μπάλα πήγε στο δοκάρι του Γκίτκου.

Στο 32’ η ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε το σκορ με τον Μίλτο Σαπάνη, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Δέκα λεπτά αργότερα ο Αγροτικός κέρδισε πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Στεφανίδης ο οποίος έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Από το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν ελάχιστες. Ο Αγροτικός Αστέρας χωρίς να δυσκολευτεί κράτησε το αποτέλεσμα και έφτασε στη νίκη.

Πλέον οι παίκτες του Βασίλη Αντωνιάδη θα προσπαθήσουν στις τρεις προσεχείς αγωνιστικές που απομένουν να αποφύγουν τη συμμετοχή τους στα πλέι άουτ.

Θυμηθείτε τη ζωντανή εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ.

Euroleague: Ενός λεπτού σιγή πριν το Παρτιζάν-Ολυμπιακός