«Μοιρασιά» στον Εύοσμο

Δεν κατάφερε να αναδείξει νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στον Αγροτικό Αστέρα και τον Θρασύβουλο, καθώς οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Το ματς, σε γενικές γραμμές, ήταν πολύ κακό ποιοτικά με τις δύο ομάδες να μην δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες στις αντίπαλες εστίες.

Έτσι, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, ωστόσο, δεν αφήνει κανέναν από τους συλλόγους ικανοποιημένο, καθώς συνεχίζουν να βρίσκονται στη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο πρώτο ημίχρονο, τα ηνία του αγώνα είχε ο Αστέρας, ωστόσο, δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να απειλήσει την αντίπαλη εστία.

Κυρίως πραγματοποιήθηκε παιχνίδι κέντρου, απογοητεύοντας έτσι τους 50 περίπου φιλάθλους, που βρέθηκαν στο γήπεδο του Εύοσμου.

Στην επανάληψη, ο Αγροτικός Αστέρας μπήκε… φορτσάτος και προσπάθησε να πάρει… κεφάλι στο σκορ.

Ωστόσο, στο 52’ το πολύ καλό γυριστό σουτ του Στεφανίδη, απέκρουσε με δυσκολία ο Σιδεράκης.

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 87’ έγινε μια φάση που διαμαρτυρήθηκαν έντονα.
Ο Μπεκιάρης σούταρε, η μπάλα είχε κατεύθυνση προς την εστία, όμως, η φάση σταμάτησε, καθώς σφυρίχτηκε οφσάιντ.

Στη συνέχεια, δεν σημειώθηκε κάτι το αξιόλογο και το τελικό σφύριγμα, βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 0-0.