Αιγινιακός: Πέρασε από τον Ταύρο (4-1) κι ελπίζει

Σαν... σίφουνας πέρασε από τον Ταύρο ο Αιγινιακός που διέλυσε 4-1 τον Φωστήρα ανέβηκε στους δώδεκα βαθμούς και συνεχίζει να ελπίζει για την κατάληψη μίας θέσης στην πρώτη τριάδα

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από το ξεκίνημα τις προθέσεις τους καθώς μπήκαν πιο δυνατά στο γήπεδο και στο 20' πήραν προβάδισμα με τον Μανζάνο.

Οκτώ λεπτά αργότερα ο Γιάννης Γκέσιος έδωσε σαφές προβάδισμα στην ομάδα του Κώστα Νικολαΐδη, με το ημίχρονο να λήγει με το σκορ να είναι 0-2.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και στο 50' μπήκαν προσωρινά ξανά στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος. Ο Λύρας κέρδισε πέναλτι και ο Σεχολάρι το μετέτρεψε σε γκολ για το 1-2.

Ωστόσο η απάντηση από την πλευρά του Αιγινιακού ήταν άμεση. Στο 55' ο Γκέσιος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3, με τον Δημήτρη Σαμαρά στο 58' να δίνει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της ομάδας του Αιγινίου.

Φωστήρας (Τ. Ματάισεν): Μοσχονάς, Αχείμαστος, Τασουλής, Ρουγκάλας, Εμέκα, Γκίνο, Τεγούσης, Μουστόγιαννης, Γ. Μπαστάνης, Λύρας, Σεχολάρι.

Αιγινιακός (Κ. Νικολαΐδης): Τόλιος, Σαμαράς, Δήμου, Λιόλιος, Κωνσταντινίδης, Γεωργίου, Λαζαρίδης, Χατζής, Πέντα, Μανζάνο, Γκέσιος.

Χάντμπολ: Με την Βαλούρ ο Ολυμπιακός στον τελικό
Κύπρος: Τεράστια χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ Λάρνακας
Βρούτσης: «Καμία ανοχή σε παραβατικές συμπεριφορές»
Χάντμπολ Γυναικών: Ισοφάρισε η Πυλαία τον ΠΑΟΚ