«Μπαλωθιά» στο φινάλε στα Ψαχνά

Με γκολ του Πάγκαλου στις καθυστερήσεις τα Χανιά επιβλήθηκαν του Ευβοιώτη Ηρακλή με 2-1

«Ζωντανή» έμεινε η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν στο κυνήγι της τριάδας καθώς κατάφερε να φύγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης αντιμετωπίζοντας στα Ψαχνά τον Ευβοιώτη Ηρακλή.

Οι γηπεδούχοι από τα πρώτα λεπτά του αγώνα είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά δυσκολεύονταν ιδιαίτερα να βρουν διαδρόμους προς τα καρέ του Θεοδωρόπουλου. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι, κόντρα στη ροή του αγώνα, κατάφεραν με σουτ του Τσάτσου από τα 30 μέτρα να ανοίξουν το σκορ, «παγώνοντας» του γηπεδούχους στο 15’.

Όμως στην επανάληψη οι Ευβοιώτες μπήκαν αποφασισμένοι για το γκολ και έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 47’ με τον Κρητικό να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου. Αυτό ήταν μια προειδοποίηση όπως αποδείχθηκε αργότερα καθώς στο 58’ ο Μπουμάλ κέρδισε πέναλτι από τον Μανωλά και εκτελώντας το ο ίδιος έφερε το ματς στα ίδια.

Ωστόσο, εκείνοι που χαμογέλασαν τελευταίοι ήταν οι Κρητικοί καθώς στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Πάγκαλος με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι νίκησε τον Αθανασόπουλο γράφοντας το τελικό 2-1 υπέρ των Χανίων.

Ηρακλής Ψαχνών (Θωμάς Γράφας): Αθανασόπουλος, Παληγεώργος, Τζανής, Παλαιολόγος, Μπακομήτρος, Σταματής, Γκεμίσης (87' Ντελέκος), Μπουμάλ, Πατσατζόγλου, Κρητικός, Γκμπαγκουιντί (72' Τσούτσης)

Χανιά (Μουρατ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Μανωλάς, Παγώνης, Πιθαρούλης, Παπατζίκος (89' Σκάρος), Γκούμας, Καμπλιώνης (55' Χατζηησαΐας), Τσάτσος (74' Κονσταντίνοφ), Πότσι, Πάγκαλος, Λουκίνας

Ρομπίνιο: Συμπλήρωσε ένα μήνα στη φυλακή - Από την απομόνωση σε κελί 8 τ.μ.
Βεζένκοφ: «Είναι δύσκολα στο ΝΒΑ αλλά έκανα την σωστή επιλογή»
Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)