Λύτρωση και κορυφή για Νίκη Βόλου

Σπουδαίας σημασίας νίκη πανηγύρισε η Νίκη Βόλου η οποία επικρατώντας 2-1 των Χανίων βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας των play-off.

Αποφασιστικό βήμα για την απευθείας άνοδό της στην πρώτη κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος έκανε η Νίκη Βόλου, η οποία επιβλήθηκε 2-1 των Χανίων εκτός έδρας και αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Τζιώρας άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Βόλου. Οι φιλοξενούμενοι, έδειχναν ικανοί να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα, καθώς ισοφάρισαν στο 89’ με τέρμα του Λουκίνα. Παρόλα αυτά, στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ανιέτε από το σημείο του πέναλτι έκανε το 2-1, δίνοντας τη μεγάλη νίκη στην ομάδα του.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Ζουλιώτης, Ρεπετσάς, Γιώτας, Σοϊλέδης, Πινιέιρο, Σουλίδης (78’ Ρονκάτο), Μανουσάκης (85’ Γκότοβος), Ισαάκ (69’ Μπιτσάκος), Ανιέτε, Τζιώρας.
ΧΑΝΙΑ: Θεοδωρόπουλος, Μανωλάς (71’ Καμπλιώνας), Ζντράβκοβιτς, Χατζηησαΐας, Πιθαρούλης, Πότσι, Γκούμας (80’ Λουκίνας), Πάγκαλος, Βασιλόγιαννης, Μαραγκουδάκης, Κοσταντίνοφ (56’ Βαλλιάνος).

Με πόνους στο στήθος στο νοσοκομείο ο Τέβες
Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ