Σόου Μαραγκουδάκη στα Χανιά

Με χατ τρικ του επιθετικού των Κρητικών η ομάδα του Μουράτ Σεροπιάν επιβλήθηκε άνετα του Ηρακλή με 3-0 για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ

Την πρώτη τους νίκη στα πλέι οφ πανηγύρισαν τα Χανιά στην 3η αγωνιστική καθώς υποδέχτηκαν τον Ηρακλή και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαραγκουδάκη κατάφεραν να φτάσουν άνετα στην κατάκτηση των τριών βαθμών επικρατώντας με 3-0.

Πιέζοντας από τα πρώτα κιόλας λεπτά οι παίκτες του Μουράτ Σεροπιάν ευτύχησαν να φτάσουν στο γκολ στο 13’ όταν ο Βασιλόγιαννης εκτέλεσε φάουλ από δεξιά και ο Μαραγκουδάκης με κεφαλιά νίκησε τον Κολίτσι για το 1-0. Οι γηπεδούχοι μάλιστα πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί για το πρώτο γκολ έφτασαν και δε δεύτερο τέρμα όταν στο 16’ ο Βασιλόγιαννης έκανε το γέμισμα, ο Χατζηησαΐας πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Μαραγκουδάκης στη συνέχεια επίσης με κεφαλιά έγραψε το 2-0 βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη.

Μάλιστα οι Κρητικοί «κλείδωσαν» τη νίκη πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, καθώς στο 35’ μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Κολίτσι έγινε κάτοχος της μπάλας και με δυνατό σουτ έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του «Γηραιού» διαμορφώνοντας το 3-0. Στην επανάληψη το σκορ του πρώτου 45λεπτου δεν άφηνε περιθώρια αντίδρασης στον Ηρακλή με τα Χανιά να διατηρούν ανέπαφη την εστία τους και να πανηγυρίζουν με το σφύριγμα της λήξης την κατάκτηση της πρώτης τους νίκης στα πλέι οφ που τους φέρνει στους 4 βαθμούς, ενώ οι Θεσσαλονικείς έμειναν στους 3.

ΧΑΝΙΑ (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Παγώνης (52' Καμπλιώνης), Χατζηησαΐας, Πιθαρούλης, Μανωλάς, Γκούμας, Πότσι (77' Γωνιωτάκης), Κοσταντίνοφ, Βασιλογιαννης (65' Ζντράβκοβιτς) , Μαραγκουδάκης, Πάγκαλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γκιγέρμο Όγιος): Κολίτσι, Σαββίδης (60' Σιατραβάνης), Παπαστεριανός (46' Κοντέων), Μπουκουβάλας, Κοντοδήμος, Πουρτουλίδης, Ιντζόγλου, Λίμα, Τσιλιανίδης (84' Σκόρτσα), Ζαχόρα, Ονουάτσι.

Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα
MMA: Iρανός κλώτσησε ring girl και τον «πλάκωσαν» στο ξύλο οι θεατές!
Παναθηναϊκός AKTOR-Μακάμπι Τελ Αβίβ: Στο «ηφαίστειο» του ΟΑΚΑ το Game 1 των playoffs - Το πρόγραμμα