Καρδίτσα…  παραμονής

Καρδίτσα… παραμονής

Η Αναγέννηση ήταν εκείνη που χαμογέλασε στην Καρδίτσα αφού επικράτησε με σκορ 1-0 της Καλλιθέας για την 28η αγωνιστική της  Football League.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι Καρδιτσιώτες έκαναν ένα σημαντικό βήμα για την παραμονή τους στην Football League.

Σε ένα ματς στο οποίο παιζόταν η σωτηρία και για τις δύο ομάδες, Αναγέννηση Καρδίτσας και Καλλιθέα κοντραρίστηκαν στο δημοτικό στάδιο της πόλης.

Πιο δυνατά στον αγώνα μπήκαν οι Καρδιτσιώτες οι οποίοι προσπαθούσαν να σπάσουν την άμυνα της Καλλιθέας και να δημιουργήσουν μια καλή ευκαιρία, που θα τους επιτρέψει να ανοίξουν το σκορ.

Το παιχνίδι έφτανε στο τέλος του στο πρώτου ημιχρόνου και παρά την υπεροχή της η ΑΣΑ δεν φαίνονταν ικανή να απειλήσει.  Ωστόσο στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ο Αθανασιάδης κέρδισε πέναλτι , το οποίο ο Ντοριβάλ εκτέλεσε εύστοχα και άνοιξε το σκορ στέλνοντας την ομάδα του με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν κάνουν κάτι καλύτερο και να βάλουν και δεύτερο γκολ. Α πό την άλλη, η Καλλιθέα μετά από αυτή την ήττα της είναι πλέον το πρώτο φαβορί για υποβιβασμό.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50