Με την ψυχή στο στόμα!

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Λεβαδειακός απέναντι στον Αγροτικό Αστέρα με 1-0, χάρη σε ένα γκολ του Μπεγκόνια από απευθείας εκτέλεση κόρνερ!

Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν αρκετά, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα για τη φάση του γκολ, καθώς θεωρούν πως ο Μπάρκογλου έχει κάνει φάουλ σε παίκτη του Αγροτικού που βρίσκονταν στην πορεία της μπάλας και θα μπορούσε να την είχε διώξει. Όπως και να έχει το γκολ μέτρησε και οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης στο 88ο λεπτό της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις ευκαιρίες να πετύχουν κάποιο γκολ ακόμη και στις καθυστερήσεις του αγώνα, αλλά ο Κυριακίδης δεν το επέτρεψε.

Στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό της και ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν καθόλου ικανοποιητικός για τους περίπου 400 φιλάθλους που βρέθηκαν στο γήπεδο. Μοναδική ευκαιρία του πρώτου μισού του αγώνα ήταν μία κεφαλιά του Σαπάνη έπειτα από σέντρα του Τσούκλη για τον Αργοτικό Αστέρα. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να μένουν στο μηδέν.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, όμως, οι δύο ομάδες βρέθηκαν κοντά στο σκορ, χωρίς όμως να τα καταφέρουν. Πρώτα ο Ταραλίδης με ένα σουτ από μακριά για λογαριασμό του Λεβαδειακού και στη συνέχεια οι Σαπάνης και Στεφανίδης για τους φιλοξενούμενους δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίχτυα. Σπουδαία ευκαιρία είχε στη συνέχεια ο Ναπολεόνι αλλά δεν κατάφερε να πετύχει γκολ. Αυτό που δεν κατάφεραν οι προαναφερθέντες, κατάφερε ο Μπεγκόνια με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 88’.

Λεβαδειακός (Γιάννης Παπακώστας): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Κορδονούρης, Κόλτζος, Ψωμάς, Ταραλίδης, Τάσιτς (46' Μπεγκόνια), Ναπολεόνι, Ντιμπαλά (77’ Κοιλιάρας), Μπάρκογλου, Πόποβιτς (72’ Ζουρούδης).

Αγροτικός Αστέρας (Περικλής Αμανατίδης): Γλύκος, Γόγολος, Ναλμπάντης (80’ Κωνσταντινίδης), Γ. Παπαδόπουλος, Σαμουηλίδης, Σαπάνης, Σκλιοπίδης, Στεφανίδης, Τσουκαλίδης, Τσούκλης, Χασιώτης.

Για να δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα πατήστε ΕΔΩ.

Τσάμπι Αλόνσο: Μένει στη Λεβερκούζεν και την επόμενη σεζόν
ΑΕΚ – Ολυμπιακός: «Δεν συμβιβαζόμαστε με τίποτα άλλο πλην της νίκης» - Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ
ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!