Ξέσπασε η Δόξα στη Φυλή

Καταιγιστική ήταν η Δόξα Δράμας στο τελευταίο ημίωρο στο Φυλή, καθώς επιβλήθηκε 4-0 του Θρασύβουλου.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να έχουν καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, ενώ η αναμέτρηση είχε καλό ρυθμό. Ο Σοϊλέδης δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα των γηπεδούχων, ωστόσο τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε από τον Κάπελ στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι «μαυραετοί» ανέβασαν στροφές, και στο 60’ ο Χιντασέλι με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στο 71’ ο Ρούσεφ με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ, έγραψε το 0-2. Στο 88’ η Δόξα κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Βλασσόπουλου στον Κάπελ. Ο παθών ανέλαβε την εκτέλεση, για το 0-3. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 90+1’ ο Κάπελ σε αντεπίθεση. Στο επόμενο λεπτό αποβλήθηκε ο Προβατίδης, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ (Βασίλης Βούζας): Σταυριανός, Σύρος, Τζιωρτζιόπουλος, Βλασόπουλος, Βασιλείου (66’ Γεωργιάδης), Σταυροθανασόπουλος, Μπακάλης, Πλαβούκος (78’ Σούφλας), Προβατίδης, Πάνος, Σερέπας (72’ Καλαμιώτης)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Ξενοδόχοφ, Ταραλίδης, Ιντζόγλου, Ρούσεφ, Σοϊλέδης (46’ Κάπελ), Κοντεών, Μπουτζίκος, Πουλάκος, Περπερίδης, Μιλένκοβιτς, Χιντασέλι (79’ Μπαλής)

Ολυμπιακοί Αγώνες: Εκτός από το μεγάλο «ραντεβού» ο Μάτι Λι