Καθάρισε ο Πιερικός, 1-0 την Αναγέννηση Επανομής

Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογική σημασία, ο Πιερικός επικράτησε 1-0 της ήδη υποβιβασμένης Αναγέννησης Επανομής.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης από το ξεκίνημα, ωστόσο οι Γιαζιτζόγλου και Τοπούζης δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, ενώ ο Πατσιογιώργος δήλωσε παρών κάθε φορά που οι παίκτες της Επανομής γίνονταν απειλητικοί.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, ωστόσο στο 74’ ο Καθάριος, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι, με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για τον Πιερικό. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν και αυτό ήταν το τελικό σκορ. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μανίκας αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ (Γιώργος Φοιρός): Πατσιογιώργος, Λαζαρίδης, Νίκου, Ιορδανίδης, Αποστολίδης, Μπελόσεβιτς (72’ Καθάριος), Φαμπίνιο (60’ Ανδριόπουλος), Ελευθεριάδης, Μανίκας, Καρακατσάνης (60’ Παπατόλιος), Γιαζιτζόγλου

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ (Νίκος Σακελλαρίδης): Μαλάμης, Παπατζίκος, Κουλίδης, Τοπούζης, Μπαλασάς, Παπαστεργίου (80’ Καρτάλ), Μωυσίδης, Δραγανίδης (60’ Σαμουηλίδης), Νταντάμης, Αναστασίου (62’ Ζόσουα Σίλβα), Τζανδάρης

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα