Σακελλαρίδης: «Πρέπει να μένουμε συγκεντρωμένοι»

Ο τεχνικός της Αναγέννησης Επανομής υποστήριξε πως οι ποδοσφαιριστές του έχουν υποχρέωση να είναι συγκεντρωμένοι σε όλη τη διάρκεια των αγώνων από εδώ και πέρα.

«Γνωρίζαμε ότι είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια σοβαρή και ποιοτική ομάδα, μια ομάδα που ο στόχος της είναι το πρωτάθλημα. Άλλωστε και η πορεία της στη διάρκεια του πρωταθλήματος, το έχει δείξει ότι ήταν μια σταθερή ή αν θέλετε να πούμε μια από τις πιο σταθερές και σοβαρές ομάδες», είπε αρχικά ο Νίκος Σακελλαρίδης και πρόσθεσε:

«Κατορθώσαμε να περιορίσουμε το παιχνίδι της αντιπάλου και η ομάδα προσπαθούσε να παίξει. Δεν ευτυχήσαμε μέχρι το 45ο λεπτό. Σε ένα γέμισμα, ένα σουτ, χτύπησε κάπου η μπάλα, ένα «κρύο» γκολ, έκλεισε το ημίχρονο με 0-1. Μετά, το δεύτερο γκολ ήρθε πολύ γρήγορα, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και η ομάδα του Απόλλωνα που είναι ποιοτική, διαχειρίστηκε αρκετά καλά το παιχνίδι. Έχει παίκτες που έχουν παραστάσεις, έχουν παίξει σε μεγαλύτερες κατηγορίες και νομίζω πως δίκαια μας κέρδισε».

Ο τεχνικός της Επανομής είπε ακόμα ότι: «Από την πλευρά μας εμείς, δεν είχαμε στόχο, απλά θέλαμε να παίξουμε ελεύθερα να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι. Η ήττα ήρθε όπως ήρθε, αλλά δεν πρέπει να βάλουμε το κεφάλι κάτω. Τα παιδιά είναι νέα σε ηλικία, απλά αυτό που τους έχω πει και τους έχω επισημάνει, με τον οποιοδήποτε αντίπαλο να παίζουμε, δεν πρέπει να παρατάμε τα παιχνίδια. Μπορεί ο δικός μας στόχος να είναι εντελώς διαφορετικός, αλλά θα πρέπει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να είμαστε μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Θα ήθελα να ευχηθώ στον κ. Βοσνιάδη τα καλύτερα, και σ’ αυτόν και στην ομάδα του και το στόχο που έχει θέσει από την αρχή να τον εκπληρώσει πλήρως».

Ισπανία: Clasico από… χρυσάφι