Εύκολη νίκη για τον Αγροτικό!

O Αγροτικός Αστέρας επικράτησε με σκορ 3-0 του Διαγόρα στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Football League.

Ο Ναλμπάνης έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 18’ να ανοίξει το σκορ για τον Αγροτικό Αστέρα όμως το σουτ που επιχείρησε κόντραρε σε αντίπαλο και πέρασε έξω.

Από κει μετά, ο Αγροτικός Αστέρας είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς όμως να έχει την μεγάλη ευκαιρία.Στο 41’, σε ένα σημείο που δεν φαινόταν ότι θα σημειωθεί κάποιο γκολ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ  όταν ο Τσούκλης μετά από ωραία προσωπική ενέργεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ταμπάση γράφοντας το 1-0 και με το οποίο έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, ο Αγροτικός μπήκε δυνατά με σκοπό να καθαρίσει το παιχνίδι ενώ ο Διαγόρας συνέχισε να είναι υποτονικός στο παιχνίδι του. Στο 55’ ο Σαπάνης έκανε το 2-0 μετά από όμορφη εκτέλεση φάουλ λίγα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή.

Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Στεφανίδης στο 71’ έκανε το 3-0 για τον Αγροτικό Αστέρα με σουτ εκμεταλλευόμενος την καλή εκτέλεση φάουλ του Σαπάνη. Από το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων και μετά ο Διαγόρας δε προσπάθησε να ανατρέψει το εις βάρος του σκορ με αποτέλεσμα οι «πράσινοι» να φτάσουν σε μια άνετη νίκη.

Αγροτικός Αστέρας (Περικλής Αμανατίδης): Γλύκος, Αγγελόπουλος, Γόγολος, Ν. Παπαδόπουλος, Σκλιοπίδης, Κούτσης, Τσούκλης, Μερεσιώτης, Σαπάνης, Ναλμπάντης, Στεφανίδης.

Διαγόρας (Πέτρος Ρουτζιέρης): Ταμπάσης, Σκόνδρας, Χατζόπουλος, Ρέγες, Ζλάτκοβιτς, Γεωργίου, Ταραχούλσκι, Χριστοφιλέας, Πουλόπουλος, Πεταυράκης, Αγκιρίμπα.

Conference League: Ο Μαρτίνες δε χάνει στα πέναλτι, πρόκριση για Άστον Βίλα!
Άρης – ΑΕΚ: Ατομικό για Μουκουντί και Άμραμπατ | Εκτός οι Λιβάι Γκαρσία, Στάνκοβιτς
Europa Conference League LIVE: ΠΑΟΚ – Μπριζ και Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός
Volley League: Ματσάρα και μείωσε ο Παναθηναϊκός