Καλύτερα με... σβηστούς προβολείς στις Σέρρες

Ένα τραγικό παιχνίδι έγινε στις Σέρρες ανάμεσα στον Πανσερραϊκό και τον Παναιτωλικό, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0, ενώ το ματς διακόπηκε για 40 λεπτά, επειδή δεν άναβαν οι προβολείς!

Στα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες δεν είχαν βρει ρυθμό, με τον Πανσερραϊκό να είναι ελαφρώς καλύτερος, ωστόσο δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την εστία του Στεφανάκου. Στο 33’ ο διαιτητής Μαρτσάκης διέκοψε το παιχνίδι, καθώς δεν άναψαν οι προβολείς. Για 40 λεπτά οι άνθρωποι του γηπέδου προσπαθούσαν να βρουν λύση, αν και ήταν θέμα τάσης από τη ΔΕΗ. Τελικά το παιχνίδι ξεκίνησε και πάλι και παίχτηκαν τα 12 λεπτά του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε κάτι στο ματς, με τον Παναιτωλικό να είναι ελαφρώς καλύτερος. Όμως στο 57’ ο διαιτητής έδειξε δεύτερη κίτρινη στον Κουτσοσπύρο, σε μια φάση που δεν φαίνεται να κάνει φάουλ. Παρά το γεγονός ότι οι Αγρινιώτες έπαιζαν με δέκα παίκτες, απείλησαν με τον Φαβάλι σε δύο περιπτώσεις, αλλά γκολ δεν μπήκε. Στο 89’ ο Κόντος έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε και οι παίκτες του Πανσερραϊκού διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι, αλλά ο Μαρτσάκης έδειξε να συνεχιστεί το ματς, το οποίο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ.

Πανσερραϊκός: Κουτζαβασίλης, Τριανταφύλλου Δ, Μπριλάκης, Παντελιάδης, Παρασκευαϊδης, Σιάκκας (71’ Γκουγκουλιάς), Ντα Κόστα, Τριανταφύλλου Κ, Τοντόροφ (83’ Τσούτσης), Μπανγκουρά, Σίμιτς (46’ Κόντος)

Παναιτωλικός: Στεφανάκος, Μπακάκης, Κούσας, Ιωάννου, Δάρλας (79’ Μελισσάς), Σφακιανάκης, Σίλβα Τζούνιορ, Φαβάλι, Μπελόν (87’ Ιορδανίδης), Μύγας (46’ Καμαρά), Κουτσοσπύρος

Προολυμπιακό Τουρνουά: Η προεπιλογή της Νέας Ζηλανδίας για τα ματς στο ΣΕΦ
Παναθηναϊκός: Δείπνο συσπείρωσης πριν το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ
Νέα Φιλαδέλφεια: Συναγερμός στην ΕΛΑΣ για τον τελικό Conference League
Ολυμπιακός: Καθαρή η μαγνητική του Πετρούσεφ - Προλαβαίνει το Final 4