Κοιτά… play offs ο Παναιτωλικός, 1-0 τον Φωκικό

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Football League πανηγύρισε ο Παναιτωλικός επικρατώντας 1-0 του Φωκικού.

Οι Αγρινιώτες ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης και ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ στο 34’ με την κεφαλιά του Μελισσά, έπειτα από κόρνερ του Φαβάλι, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάνε με προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο, καθώς στο 41’ ι Μπόγιοβιτς δεν μπόρεσε να νικήσει τον Μανιάτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι δεν άλλαξε… τέμπο, με τους γηπεδούχους να έχουν την υπεροχή, αλλά να μην μπορούν να βρουν το δρόμο προς την εστία του Φωκικού. Στο 88’ ο Ταμπάκης σταμάτησε με τα χέρια το σουτ του Ιορδανίδη, με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι, αλλά ο Καμαρά δεν κατάφερε να νικήσει τον Μανιάτη και παρέμεινε το 1-0.

«Άρχοντας» της αναμέτρησης ήταν ο Σωσώνης (Φθιώτιδας), ο οποίος «κιτρίνισε» τους Μαρτίνο, Γκόλια, Αλμπέρτο και Μπόγιοβιτς.

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος): Στεφανάκος, Αραμπατζής, Κούσας, Μελισσάς, Γκόλιας, Σφακιανάκης, Τζούνιορ, Φαβάλι, Σίσιτς (65’ Καμαρά), Μπελόν (74’ Ιορδανίδης), Μπόγιοβιτς.

Φωκικός (Πέτρος Δημητρίου): Μανιάτης, Μαρτίνος, Αλμπέρτο (76’ Σουλελές), Λίτσος, Κωστόπουλος, Παπαζούδης, Γουόρντεν, Νάστος, Εσόνο (60’ Καραπέτσας), Χαλούλος, Ταμπάκης.

Formula 1: Αποχωρεί ο Οκόν από την Alpine στο τέλος του 2024
Παναθηναϊκός AKTOR: Αίτημα εξαίρεσης της Τσαρούχα από τους τελικούς
Μουρίνιο: «Καμία υπόσχεση, τεράστια δέσμευση και πάθος»
Στέφανος Τσιτσιπάς: Κόντρα στον κακό του... δαίμονα Κάρλος Αλκαράθ - Η ώρα και το κανάλι