Μοιρασιά στη Ριζούπολη, Απόλλων-Νίκη 1-1

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Απόλλων Σμύρνης και Νίκη Βόλου, καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο μέρος και προηγήθηκαν στο 19’ με τον Λαλίν, ενώ η «Ελαφρά Ταξιαρχία» βελτιώθηκε στο δεύτερο μέρος και έφτασε στην ισοφάριση με τον Φαρινόλα στο 52’.

Στο πρώτο ημίχρονο, η Νίκη Βόλου πατούσε καλύτερα στο γήπεδο, με τον Λαλίν να δημιουργεί προβλήματα στην άμυνα του Απόλλωνα. Και στο 19’ ο επιθετικός από την Ονδούρα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με προβολή, μετά από σέντρα του Πορτουλίδη. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Βούρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» μπήκε πιο δυναμικά στο γήπεδο με σκοπό να φτάσει στην ισοφάριση. Και στο 52’ο Κιάσσος έκανε τη σέντρα και ο Φαρινόλα με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Ως το 70’ ο Απόλλωνας πίεσε για ένα δεύτερο γκολ, ενώ στη συνέχεια η Νίκη Βόλου ανέβασε στροφές και ο Λαλίν απείλησε εκ νέου την εστία του Γουμάγια. Στα τελευταία λεπτά και οι δυο ομάδες προσπάθησαν για το γκολ της νίκης, με το παιχνίδι να αποκτά καλό ρυθμό. Όμως το 1-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Απόλλων Σμύρνης: Γουμάγιας, Κιάσσος, Διαμάντης, Δεληζήσης, Κύργιας, Τσεμπερίδης (85’ Ντιαλό), Ρόβας (64’ Kαμαρά), Φαρινόλα, Μανιάς, Μπάρκογλου (46’ Κατσίκης), Καραμαλίκης

Νίκη Βόλου: Βούρας, Ψιάνος (68’ Παπαδόπουλος), Κοντοδήμος, Καρατζάς (55’ Σαμαράς), Βέρτζος, Ριζογιάννης, Πούρτουλίδης, Χατζής, Τζιώρας, Κυριάκος (72’ Παππάς), Λαλίν

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός, Τενερίφη-Περιστέρι και τον Πετρούνια
Παπαπέτρου στο Onsports.gr: «Ακόμα δεν έχει τελειώσει τίποτα, ευχαριστούμε τον κόσμο μας»
Ρέντη: Στον εισαγγελέα οι κατηγορούμενοι χούλιγκαν - Απολογούνται οι πρώτοι 10 από τους 67
Μακάμπι: Εξαιρετικά αμφίβολος για το Game 3 o Μπόλντγουιν -Στην Κροατία για θεραπείες