Ο Τσούτσης λύτρωσε τα «λιοντάρια», 2-1 την Καβάλα

Παιχνίδι για γερά νεύρα έγινε στις Σέρρες, με τον Πανσερραϊκό να παίρνει τη νίκη στις καθυστερήσεις με 2-1 επί της Καβάλας.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό από το ξεκίνημα, ωστόσο μερίδα των οπαδών των γηπεδούχων αποδοκίμαζαν τη διοίκηση και ζητούσαν από τον Πέτρο Θεοδωρίδη να αποχωρήσει. Παρά το περίεργο κλίμα στην εξέδρα, οι Σερραίοι ήταν καλύτεροι και στο 19’ έκαναν το 1-0, χάρη σε τέρμα του Σίμιτς. Μετά το πρώτο ημίωρο η Καβάλα ισορρόπησε και στο 40’ έφτασε κοντά στην ισοφάριση, αλλά το σουτ του Ντόση σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο μέρος το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο και στο 60’ οι «αργοναύτες» ισοφάρισαν σε 1-1, χάρη σε κεφαλιά του νεοαποκτηθέντος Ντουτσαρίδη. Ο ρυθμός στη συνέχεια χάλασε, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να κυριαρχήσουν στο κέντρο, ενώ οι Σερραίοι είχαν μια μικρή υπεροχή. Όμως η λύτρωση για τον Πανσερραϊκό ήρθε στις καθυστερήσεις με σουτ του Τσούτση για το τελικό 2-1.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Δ. Τριανταφύλλου (72’ Τσούτσης), Μπριλάκης, Σιάκκας, Παντελιάδης, Παρασκευαϊδης, Κ. Τριανταφύλλου, Τοντόροφ, Σίμιτς (57’ Κόντος), Ντα Κόστα (77’ Γκουγκουλιάς), Μπανγκουρά

ΚΑΒΑΛΑ (Νίκος Παπαδόπουλος): Αποστολίδης, Κοτίτσας, Μαραγκός, Τριποτσέρης, Καλαγκάνης, Ντόσης (62’ Ντος Σάντος), Τάσιτς, Κούτεφ (72’ Χλωρός), Πλιάγκας (31’ Πάτο), Ν' Ντιαγέ, Ντουτσαρίδης

Μπαρτσελόνα: Ανανέωσε μέχρι το 2027 ο Κουμπαρσί
Χάντμπολ: Η αποστολή της Εθνικής για την Ολλανδία
Γυναικεία βογγητά «πάγωσαν» τον Λούκα Ντόνσιτς (vid)