Κούτσης: «Δεν αντέχουμε στην πίεση»

Ο τεχνικός της Παναχαϊκής υποστήριξε πως οι παίκτες του πρέπει να μάθουν να αντέχουν στην πίεση, καθώς αυτό πλήρωσαν και κόντρα στη Νίκη Βόλου.

Ο Γιώργος Κούτσης είπε χαρακτηριστικά: «Βρεθήκαμε να χάνουμε πολύ γρήγορα με 2-0 από τη Νίκη. Παρ' όλα αυτά αλλάξαμε το σχηματισμό, ισορροπήσαμε, βγήκαμε μπροστά, πετύχαμε ένα γκολ, θα μπορούσαμε να πετύχουμε άλλο ένα . Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός έπεσε. Προσπαθήσαμε να πιέσουμε. Δυστυχώς, η κόκκινη κάρτα που δεχτήκαμε, έκανε τα πράγματα ακόμη πιο δύσκολα, κι αυτό που με λυπεί είναι ότι για δεύτερο ματς δεχόμαστε γκολ στα πρώτα λεπτά. Αυτό μας ανατρέπει όλο το σχεδιασμό. Βλέπουμε τα λάθη μας και θα πρέπει άμεσα, όχι μόνο να βελτιωθούμε, αλλά και να καταλάβουμε όλοι που βρισκόμαστε. Βρισκόμαστε σε μια πολύ μεγάλη ομάδα που έχει πίεση, όπως πίεση έχει κι ο πρωταθλητισμός. Δεν αντέχουμε στην πίεση στο βαθμό που θα θέλαμε. Πρέπει να το διορθώσουμε. Συγχαρητήρια στη Νίκη Βόλου και καλή συνέχεια».

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Έτσι πήρε τον «τελικό» τίτλου ο «Δικέφαλος» - Τα highlights του ντέρμπι (video)
Νόβακ Τζόκοβιτς: Αποκλεισμός «βόμβα» στη Ρώμη! – Ηττήθηκε σε 67 λεπτά από τον Ταμπίλο
ΑΕΚ: «Στην Τούμπα υπερασπίστηκα την ομάδα με όλη μου την ψυχή» - Η συνέντευξη του Ματίας Αλμέιδα
Super League: «Σπάνε» καρδιές για τον τίτλο, «μάχη» των «δικεφάλων»!