«Κλείδωσε» με 3άρα την παραμονή!

Με σκόρερ τους Αρσενίεβιτς, Ούλμερς και Σουλτανίδη,  ο Πανθρακικός πήρε σπουδαία νίκη στην Κομοτηνή απέναντι στον Λεβαδειακό με 3-1. Ο Βασιλείου το γκολ για τον Λεβαδειακό.

Παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο, ο Πανθρακικός πήρε μεγάλη νίκη απέναντι στον Λεβαδειακό με 3-1. Οι δύο ομάδες ήθελαν το τρίποντο για διαφορετικούς λόγους. Οι γηπεδούχοι για να «κλειδώσουν» την υπόθεση παραμονή, προκειμένου να μην μπούνε σε περιπέτειες των πλέι άουτ. Από την άλλη πλευρά, ο Λεβαδειακός ήθελε πάση θυσία το εκτός έδρας τρίποντο που θα τον κρατούσε ζωντανό στο κυνήγι της απευθείας ανόδου στην «μεγάλη» κατηγορία.

Οι «Ακρίτες» εκτός από τους πολύτιμους τρεις βαθμούς, έσπασαν και την παράδοση που ήθελε τον Λεβαδειακό να έχει το απόλυτο απέναντι στην ομάδα της Κομοτηνής, στις προηγούμενες επτά αναμετρήσεις τους.

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικούσε δάφνες ποιότητας, καθώς και οι δύο ομάδες περιορίστηκαν σε αμυντικό παιχνίδι χωρίς να κάνουν ευκαιρίες για γκολ. Ο Πανθρακικός ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Αρσενίεβιτς τρία λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου και να πάει στα αποδυτήρια με ανεβασμένο το ηθικό.  Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες και συγκεκριμένα με τον Σουλτανίδη να διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του, όμως αν ο επιθετικός του Πανθρακικού ήταν πιο εύστοχος, ίσως το σκορ του αγώνα να ήταν πολύ μεγαλύτερο. Το δεύτερο γκολ για την ομάδα της Κομοτηνής ήρθε στο 63ο λεπτό μετά από εκτέλεση φάουλ του Νικέζ, ο Ούλμεζ έκανε ένα καταπληκτικό κοντρόλ και με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με κεφαλιά του Βασιλείου στο 84ο λεπτό, όμως ο Σουλτανίδης αν και άργησε, βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στις καθυστερήσεις του αγώνα, με κοντινό σουτ μετά από προσπάθεια του Μαλκί.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού πατώντας  ΕΔΩ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Επανέρχεται η Γαλατασαράι για τον Ερικσεν
Πολωνία: Ενισχύει με στρατό τους Ολυμπιακούς Αγώνες
Ιβάνα Κνολ: Η πιο διάσημη οπαδός του Μουντιάλ «ζεσταίνεται» για το Euro 2024 (pics)
Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του