Σαρωτική η Νίκη Βόλου 3-0 τον Πανσερραϊκό

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στις επιτυχίες η Νίκη Βόλου που μετά την ήττα στο «Ελ Πάσο» πέτυχε εμφατική νίκη επί του Πανσερραϊκού με 3-0 στο Πανθεσσαλικό.

Η ομάδα του Στέλιου Μανωλά υπήρξε καταιγιστική και δεν άφησε περιθώριο στα «Λιοντάρια» να σκεφτούν ότι μπορούν να πάρουν έστω και ένα βαθμό σ’ αυτό το παιχνίδι, καθώς προηγήθηκε πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο του αγώνα με 2-0 χάρη σε γκολ του Βέρτζου (7’) και του Φλίγκου (23’).

Ακόμα πιο δυνατά μπήκε στην επανάληψη η Νίκη και μετά από σέντρα του Σκούφαλη στο 58ο λεπτό ο Κυριάκος διαμόρφωσε το τελικό 3-0. Ο Πανσερραϊκός αγωνίστηκε τα τελευταία λεπτά με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καρακώστα στο 82ο λεπτό.

Με αυτή την ήττα τα «Λιοντάρια» έφτασαν τις επτά αγωνιστικές χωρίς νίκη, καθώς μετρούν τρεις ήττες και τέσσερις ισοπαλίες στα τελευταία παιχνίδια τους.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Σέζος (Κιλκίς). ΒΟΗΘΟΙ: Ναλμπάντης, Πεντζερέτζης (Κιλκίς)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Βέρτζος, Καρατζάς, Σαμαράς, Παπαδόπουλος, Σκούφαλης - Καρακώστας, Κουτζαβασίλης. ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 82' Καρακώστας

Νίκη Βόλου (Στέλιος Μανωλάς): Βούρας, Ψιάνος, Παπαδόπουλος, Καρατζάς, Βέρτζος, Ριζογιάννης, Κυργιάκος (84' Χάμος), Τάντιτς (51' Σαμαράς), Σκούφαλης, Πουρτουλίδης (72' Ουέλινγκτον), Φλίγκος.

Πανσερραϊκός (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Κιάσσος, Τοντόροφ, Καρασαλίδης, Καρακώστας, Σιάκκας, Παρασκευαίδης (67' Τριανταφύλλου), Ανάκογλου, Κόντος, Γκουγκουλιάς (76' Τσούτσης), Καψάλης (46' Μπανγκουρά).

Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights