Απόλλων Σμύρνης για άνοδο, 1-0 τον Βύζαντα στα Μέγαρα

Το... τρένο που λέγεται Απόλλων Σμύρνης πέρασε νικηφόρα από τα Μέγαρα (1-0 τον Βύζα) και πλέον, «σκαρφάλωσε» μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας!

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πο δυνατά στον αγώνα, ωστόσο ο Παναγόπουλος όπου χρειάστηκε είπε «όχι» στους παίκτες της «Ελαφράς Ταξιαρχίας». Κάτι ανάλογο δεν κατάφερε να κάνει στη φάση του 27ου λεπτού, όταν ο Διαμάντης επιχείρησε τη σέντρα-σουτ, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε τραγικό υπολογισμό και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του!

Στο 34' ο Τσιλιγκίρης δοκίμασε το δυνατό σουτ, όμως η μπάλα τράνταξε το δοκάρι της εστίας του Βύζαντα.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να πιέσουν για να φτάσουν στην ισοφάριση, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήλεγχαν το ματς και δεν άφησαν τα περιθώρια να πλησιάσουν επικίνδυνα οι αντίπαλοι στα καρέ τους.

Το 0-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού και η «Ελαφρά Ταξιαρχία» «σκαρφάλωσε» στην κορυφή της βαθμολογίας της Football League.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ: Παναγόπουλος, Γρομητσάρης, Χαρτσιάς, Βλάχος Θ., Σπαγής (46' Ρεκλείτης), Μπιτσάκος, Λαμπρόπουλος, Διαμαντόπουλος (78' Σταμέλος), Ντιαλό, Βελέτης, Γκεμίσης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κοτταράς, Χατζηζήσης, Χιντζίδης, Δεληζήσης, Ιασωνίδης, Τσεμπερίδης, Κατσίκης (78' Διαμαντίδης), Καμαρά, Καραμαλίκης (74' Μανιάς), Διαμάντης, Τσιλιγκίρης (87' Κωνσταντίνου).

Super League: Ολυμπιακός, Άρης, ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός για το τρόπαιο| Δείτε LIVE τα «αστέρια» του αύριο
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four