Μοιράστηκαν βαθμούς και… συναισθήματα Πιερικός και Καλλονή (1-1)

Υπόθεση τεσσάρων λεπτών ήταν το παιχνίδι της Κατερίνης όπου Πιερικός και Καλλονή ήρθαν ισόπαλοι 1-1 με το αποτέλεσμα να μην ικανοποιεί κανέναν απ’ τους δυο.

Η ομάδα της Καλλονής έχασε την ευκαιρία να εκμεταλλευτεί τα στραβοπατήματα των πρωτοπόρων, ο δε Πιερικός δεν κατάφερε να ξεκολλήσει από τις τελευταίες θέσεις.

Το μόνο παρήγορο για την ομάδα της Πιερίας είναι ότι τουλάχιστον δεν χάλασαν οι ισορροπίες στο βαθμολογικό πίνακα.

Μοιρασμένο ήταν το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να χάνουν αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο η ομάδα της Μυτιλήνης κατάφερε να μετουσιώσει τη μία απ’ αυτές σε γκολ. Ηταν το 38ο λεπτό όταν ο Λεοζίνιο βρήκε ανοιχτό χώρο, σούταρε έξω από την περιοχή και άνοιξε το σκορ για την Καλλονή.

Ωστόσο, πριν προλάβει ο Πιερικός να… αγχωθεί ο Φαμπίνιο με ωραία σέντρα – σουτ από τα δεξιά ισοφάρισε για τους Κατερινιώτες τέσσερα λεπτά αργότερα (42’).

Το ισόπαλο αποτέλεσμα διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα, ωστόσο ο Πιερικός διαμαρτύρεται για μαρκάρισμα του Αναστασιάδη στον Φαμπίνιο μέσα στην περιοχή κι ενώ ο Βραζιλιάνος ήταν έτοιμος να σκοράρει.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ζούγρας (Κοζάνης). ΒΟΗΘΟΙ: Κουρέντας, Νιώτη (Τρικάλων).

KΙΤΡΙΝΕΣ: Μαρσέλο, Μανούσος, Λεοζίνιο, Χωριανόπουλος

Πιερικός (Ντούσαν Μιτόσεβιτς): Τόλιος, Νίκου, Γιαζιτζόγλου, Ντόκιτς, Δήμου, Ίτσιος, Φαμπίνιο (86' Μιχαηλίδης), Κόιτς (69' Λόπεζ), Καθάριος, Ντάνι, Σεχολάρι (46' Καραγκούνης).

ΑΕΛ Καλλονής (Τίμος Καβακάς): Μάππας, Χωριανόπουλος, Λαμπρόπουλος (46' Κώτσιος), Αναστασιάδης, Μαϊστόροβιτς, Σιλιγαρδάκης (65' Κριπιντίρης), Μαρσέλο, Μανούσος, Γκονζάλες (75' Γκόβας), Καζάκης, Λεοζίνιο.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Στέφανο Τσιτσιπά και Super League
«Γλέντι, τρέλα, κούπα!»: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: «Αγριεμένοι» οι Πρωταθλητές Νάγκετς, μείωσαν οι Πέισερς - Αποτελέσματα και highlights
Τένις: Απόγευμα Σαββάτου αρχίζει ο Τσιτσιπάς στην Ρώμη