Ηρακλής – Δόξα Δράμας: Ευτυχώς… τελείωσε!

Δύο ακόμα πολύτιμους βαθμούς «πέταξε» εντός έδρας ο Ηρακλής, ο οποίος έμεινε στο 0-0 με τη Δόξα Δράμας για τη 10η αγωνιστική της Football League, σε μία αναμέτρηση, το καλύτερο της οποίας ήταν ότι… τελείωσε!

Μόνο για ποδόσφαιρο δεν προσφερόταν ο αγωνιστικός χώρος του «Καυτανζογλείου», καθώς ήταν που ήταν σε τραγική κατάσταση, η βροχή των τελευταίων ημερών τον επιβάρυνε ακόμα περισσότερο.

Σαν να μην έφθανε αυτό, οι πανομοιότυπες εμφανίσεις των δύο ομάδων (σκούρες μπλε για Ηρακλή, μαύρες με άσπρες ρίγες για Δόξα), δυσκόλεψαν ακόμα περισσότερο τις προσπάθειες των 22 ποδοσφαιριστών, με αποτέλεσμα, όσο φιλότιμες και να είναι οι προσπάθειές τους, να μην δημιουργηθεί ούτε υποψία… ευκαιρίας μπροστά από τις δύο εστίες.

Και μπορεί στο δεύτερο ημίχρονο να έγινε το αυτονόητο, με τους «μαυραετούς» να βγαίνουν με τα ντους με τις άσπρες εμφανίσεις, ωστόσο η εικόνα του αγώνα παρέμεινε ίδια.

Ο Στράντζαλης άλλαξε το σύστημα σε 4-4-2, ο Ηρακλής ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο δεν μπορούσε να βρει το αντίδοτο στη διπλή ζώνη άμυνας των φιλοξενούμενων.

Ακόμα και αν ο Ισάακ έφθασε… κοντά στο 61΄, το σουτ του ωστόσο έδιωξε με τα… νύχια σε κόρνερ ο Γουμάγιας! Και αφού έγινε απειλητικός ο γηπεδούχος, είπε να τον… μιμηθεί και η Δόξα! Αλλά μέχρι εκεί, καθώς το σουτ του Μπάρος που βρήκε χώρο στην αντεπίθεση έφυγε στα… περιστέρια τέσσερα λεπτά αργότερα!

Αυτές ήταν και οι μοναδικές άξιας αναφοράς ευκαιρίες των δύο ομάδων σε ολόκληρο το 90λεπτο, με αποτέλεσμα το 0-0 να «καρφωθεί»... μοιραία στη σέντρα.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Γ. Στράντζαλης): Χουάντερσον, Βαγγελόπουλος, Σουλίδης, Σαββίδης, Νατσιόπουλος (46΄ Κωνσταντινίδης), Φερνάντεζ, Λόπεθ, Στεφανίδης, Μπανγκουρά (77΄ Γεωργίου), Παπαστεριανός, Ισάακ (86΄ Σαράφογλου)

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Π. Τζαναβάρας): Γουμάγιας, Καμινιώτης, Κοντέων, Κάπελ (63΄ Θάνος), Πουλάκος (81΄ Λούκαρης), Καστσελάν, Περπερίδης, Στεργιανός (69΄  Γκαραγκλίδης), Μπάρος, Ιντζόγλου, Μιλίνκοβιτς

Μπαλτάκος: «Η νέα διοίκηση να είναι από τη Θεσσαλονίκη»
Αστέρας Τρίπολης: Επικό βίντεο για την Γιορτή της Μητέρας - «Ζακέτα να πάρεις» (video)
Αγωνία στον αέρα για Κολοβέτσιο και Καϊσέρισπορ - Κεραυνός χτύπησε το αεροπλάνο τους
Τζόκοβιτς: «Είμαι καλά, τα λέμε την Κυριακή»