Ά(χ)ρωμοι και άγευστοι!

Όλο και απομακρύνεται η εξάδα για την Δόξα Δράμας μετά την κακή εμφάνιση που πραγματοποίησε στην Καισαριανή κόντρα στον Εθνικό Αστέρα, με το 0-0 να μην ευνοεί κανέναν από τους δύο.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο αρκετά δυνατά αφού από τα πρώτα λεπτά είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και προσπάθησαν να πιέσουν την άμυνα της Δόξας, με το σουτ του Σανόκο στο 13’ το οποίο έφυγε λίγο πλάγια από την εστία του Σερεμέτ ενώ ένα επτό αργότερα ο Χωριανόπουλος επιχείρησε ωραίο διαγώνιο σουτ από τα δεξιά το οποίο μπλόκαρε ο γκολκίπερ της Δόξας.

Οι παίκτες της Δόξας περιορίστηκαν σε παθητικό ρόλο και ουσιαστικά απείλησαν στο πρώτο ημίχρονο με μία κεφαλιά του Μαρκόφσκι στο 12’ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Γκονζάλεθ αλλά και ένα δυνατό σουτ του Λίμα λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

Στην επανάληψη οι ρυθμοί έπεσαν αισθητά και οι ομάδες δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν σημαντικές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ.

Ο   Φραντζεσκί ήταν αυτός που είχε την πιο μεγάλη στιγμή από πλευράς των γηπεδούχων, καθώς στο 66' έπειτα από σέντρα του Τσιώλη έστειλε την μπάλα με προβολή πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σερεμέτ. Αυτή ήταν και η τελευταία... απόπειρα των δύο ομάδων να πετύχουν κάποιο γκολ μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα λεπτό προς λεπτό ΕΔΩ

Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης
Οι Μαξ Φερστάπεν και Σέρτζιο Πέρεζ σε αγώνα ταχύτητας στην... άμμο
Τελικός Κυπέλλου Ελλάδας: Κεκλεισμένων των θυρών το Παναθηναϊκός-Άρης λόγω του νέου νόμου
Δωρεάν ταξίδια* αξίας 1.000 ευρώ στο opaponline.gr – Έως την Κυριακή οι συμμετοχές