«Καθάρισε» ο Στεφανίδης για Γιαννιτσά, 3-0 την Επανομή

Στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας της Football League διατηρήθηκε η Αναγέννηση Γιαννιτσών που πέρασε νικηφόρα 3-0 από την Επανομή με χατ-τρικ του Στεφανίδη.

Τη δεύτερή της συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Αναγέννηση Γιαννιτσών που έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση στην Επανομή απέναντι στην τοπική Αναγέννηση επικρατώντας 3-0 και παραμένοντας στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας της Football League.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους νικητές, ήταν ο Γιάννης Στεφανίδης, ο οποίος «καθάρισε» μόνος του για την ομάδα του πετυχαίνοντας και τα τρία τέρματα του συλλόγου κάνοντας χατ-τρικ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά και μόλις στο 7’ άνοιξαν το σκορ με σουτ του Στεφανίδη ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια στην αντίπαλη άμυνα. Το γκολ των Γιαννιτσών δεν έριξε το ρυθμό του παιχνιδιού και οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν ανάλογα φτάνοντας σε ακόμα ένα γρήγορο τέρμα με κεφαλιά του Στεφανίδη.

Η Επανομή, είχε την ευκαιρία να πετύχει ακόμα περισσότερα τέρματα, ωστόσο στο 23’ ο Μωυσίδης σε εκτέλεση πέναλτι αστόχησε χάνοντας την ευκαιρία να δώσει τεράστιο προβάδισμα από νωρίς στην ομάδα του. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η Επανομή «τελείωσε» το παιχνίδι.

Στην πρώτη ευκαιρία της επανάληψης ο Στεφανίδης με νέα κεφαλιά, ολοκλήρωσε το χατ-τρικ διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Από εκεί και πέρα, το παιχνίδι έγινε τυπικής διαδικασίας με τις δύο ομάδες απλά να περιμένουν το τελευταίο σφύριγμα.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ: Μαλάμης, Φωτιάς (56’ Κυζιρίδης), Παπατζίκος, Κουλίδης, Τσερκέζος, Ναστόσκι, Μπαλασάς (65’ Ταχματζίδης), Μωυσίδης, Αναστασίου (71’ Σικαλόπουλος), Τζανδάρης, Κουκουλέκης
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Λαμπάκης, Χατζόγλου, Φελίπε (61’ Μπαξεβάνος), Καρπαθάκης, Καρακάσογλου (67’ Στεργίδης), Ιορδανίδης, Στεφανίδης (79’ Πολίτης), Τσιάμης, Σκέμπης, Φάμπιο.

Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής
Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»
Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες