Της έκοψε τις ελπίδες!

Με γκολ του Μπακαγιόκο στις καθυστερήσεις του αγώνα ο ΠΑΣ ισοφάρισε σε 1-1 την Αναγέννηση και παράλληλα της έκοψε τις ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία.

Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο, η Αναγέννηση Καρδίτσας έπαιξε το τελευταίο της χαρτί κόντρα στον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννινα και βρέθηκε μια ανάσα από το να πάρει τη νίκη, όμως το γκολ του Μπακαγιόκο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων μείωσε αισθητά τις ελπίδες για παραμονή στην κατηγορία.

Ο αγωνιστικός χώρος θύμιζε με περισσότερο σε λίμνη παρά σε γήπεδο ποδοσφαίρου, κάτι που δυσκόλεψε τις προσπάθειες των παικτών ειδικά στο στρωτό παιχνίδι. Ο Γιαννιώτης τεχνικός της Αναγέννησης Βασίλης Παπαχρήστου, μπόρεσε με τις κινήσεις του να αφοπλίσει την επιθετική γραμμή των πρωτοπόρων στο πρώτο ημίχρονο, με μοναδική εξαίρεση τον Σιαλμά που ήταν η μοναδική ελπίδα των φιλοξενουμένων.

Το σκορ άνοιξε για λογαριασμό των γηπεδούχων μόλις στο 4' ο Γκόμες, ενώ η μεγαλύτερη ευκαιρία για να φτάσει στην ισοφάριση ο ΠΑΣ Γιάννινα στο πρώτο ημίχρονο, ήταν με τον Ανδράλα στο 35ο λεπτό, όταν μετά από γύρισμα του Σιαλμά, ο Ανδράλας έστειλε την μπάλα πάνω στον Καρακώστα. Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν κοντά στο δεύτερο γκολ, με τον Ντοριβάλ να βγαίνει τετ α τετ με τον Κηπουρό και τον Έλληνα γκολκίπερ να κρατάει στο παιχνίδι τους φιλοξενούμενους με ωραία εξ επαφής απόκρουση. Τα τελευταία λεπτά παίχτηκαν κυριολεκτικά στο μισό γήπεδο με τον  ΠΑΣ Γιάννινα να πιέζει για την ισοφάριση και τον Μπακαγιόκο με ένα άπιαστο σουτ να χαρίζει στις καθυστερήσεις του αγώνα τον χρυσό βαθμό για την ομάδα του και παράλληλα να στέλνει στον υποβιβασμό την Αναγέννηση.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού πατώντας ΕΔΩ.

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ: Δείπνο συσπείρωσης από τον Λουτσέσκου πριν το μεγάλο ντέρμπι τίτλου
NBA: Πάσχει από παράλυση Bell ο Τζοέλ Εμπίντ
Αποχαιρετιστήριο Eurojackpot πάρτι στη Μαρίνα Σάττι
Λευτέρης Πετρούνιας: Ραντεβού με την Ιστορία για τον «άρχοντα των κρίκων» - Ώρα τελικού στο Ρίμινι