Άνοιξε λογαριασμό ο Νεμπεγλέρας, 1-0 τον Πιερικό

Με γκολ του Κώστα Νεμπεγλέρα στο 45ο λεπτό, η Λάρισα επικράτησε 1-0 του Πιερικού, σε φιλική αναμέτρηση προετοιμασίας που διεξήχθη το βράδυ της Παρασκευής (24/08) στην Κατερίνη.

Αυτή δεν ήταν μόνο η πρώτη νίκη των «βυσσινί» κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας, αλλά το τέρμα του έμπειρου μέσου ήταν και το… παρθενικό της χρονιάς!

Η Λάρισα ήταν καλύτερη στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα, ελέγχοντας το ρυθμό, ενώ είχε και δοκάρι (οριζόντιο) με τον Δεινόπαπα στο 18΄. Από την άλλη ο Πιερικός (που βρήκε δίχτυα με τον Ντάνι στις καθυστερήσεις, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε ποτέ ως οφσάιντ), όντας κατώτερος των περιστάσεων, κινήθηκε σε ρηχά νερά.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Τόλιος, Ντόικιτς (80' Κωτσιόπουλος), Δήμου, Νίκου (80' Καρτσαμπάς), Γιαζιτζόγλου, Λόπεζ, Δεσποτόφσκι, Ίτσιος (56' Κόιτς), Ελευθεριάδης (70' Καθάριος), Φαμπίνιο, Ντάνι.

ΑΕΛ: Πρίφτη, Παπαγεωργίου, Γιώτας, Ραπτάκης, Παγώνης, Χατζής (46' Σκόνδρας), Νεμπεγλέρας (89' Γκαλίτσιος), Σιατραβάνης (59' Βούζας), Ζουρούδης (83' Μάγγος), Δεινόπαπας (53' Χασομέρης), Ζεκίνια (88' Καρανίκας).

Βόλος: Στηρίζει Γκαγκάτση για ΕΠΟ - «Μακριά από Μάνταλους και νταλαβεριτζήδες»