Τον διέλυσε!

Με τέσσερις πιστολιές, η Καλλιθέα διέσυρε τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο με 4-1. Με εννέα παίχτες τελείωσε ο Αστέρας το παιχνίδι.

Ανέτρεψε τα δεδομένα η ουραγός του βαθμολογικού πίνακα της Football League Καλλιθέα στην έδρα του Αγροτικού Αστέρα, καθώς επικράτησε με 4-1. Τα γκολ για τους φιλοξενούμενους οι Πλατέλλας, Καλτσάς, Παπαναστασίου, Παραράς. Το γκολ της τιμής για τον Αγροτικό Αστέρα πέτυχε ο Στεφανίδης.

Οι φιλοξενούμενοι «πάγωσαν» το γήπεδο του Εύοσμου, καθώς ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Πλατέλλα στο 11ο λεπτό με ωραίο πλασέ μέσα από την περιοχή. Η απάντηση για τον Αγροτικό Αστέρα ήρθε στο 26ο λεπτό με δυνατό σουτ του Στεφανίδη μετά από ωραία συνεργασία με τον Ναλμπάντη. Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη συνέχισε να πιέζει, όμως η καλή αμυντική λειτουργία των φιλοξενουμένων σε συνδυασμό με τον Τακίδη, κράτησαν ισόπαλο το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Καλλιθέα πήρε εκ νέου το προβάδισμα με τον Καλτσά στο 53ο λεπτό, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα βρήκε το τείχος και κατέληξε στα δίχτυα του Λαμπάκη. Στην ίδια φάση, οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γ. Παπαδόπουλου με απευθείας κόκκινη κάρτα. Στο 76ο λεπτό, η δεύτερη… «μαχαιριά» στον Αμανατίδη ήρθε αυτή τη φορά από τον Ν. Παπαδόπουλο που άφησε την ομάδα του με εννέα παίκτες.  Διατάσεις θριάμβου έδωσε με ωραίο σουτ στο 77΄ ο Παπαναστασίου. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Παραράς στο 85΄ με πλασέ μέσα από την περιοχή.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του παιχνιδιού πατώντας ΕΔΩ.

Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς