Τζαναβάρας: «Αδικούμαστε…»

Άδικη χαρακτήρισε την ήττα στη Μυτιλήνη ο προπονητής του Βύζαντα, Παναγιώτης Τζαναβάρας.

Στη συνέντευξη Τύπου μετά την ήττα (2-1) από την ΑΕΛ Καλλονής, ο τεχνικός της ομάδας των Μεγάρων τόνισε ότι ο Βύζας δεν άξιζε να ηττηθεί.

Χαρακτηριστικά ανέφερε:

«Μας αδικεί το αποτέλεσμα. Θεωρώ πως στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας στάθηκε πολύ καλά στο γήπεδο. Ελέγξαμε πλήρως το παιχνίδι. Η Καλλονή δεν είχε ιδιαίτερες ευκαιρίες. Στη μοναδική ευκαιρία που είχε δυστυχώς είτε από κόντρα είτε από θέμα τύχης δεχτήκαμε αυτό το τέρμα. Ήταν ένα πρόβλημα σοβαρό για εμάς.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε καλά στο παιχνίδι. Προσπαθήσαμε να βγούμε στην επίθεση. Ξέραμε ότι μπορεί να δεχτούμε κόντρα επιθέσεις από την Καλλονή που έχει πάρα πολύ καλό ρόστερ και γρήγορους παίκτες. Κρατήσαμε το παιχνίδι, δεν είχαμε όμως και τις κλασικές ευκαιρίες για να μπορέσουμε να ισοφαρίσουμε. Στο τέλος πιέσαμε και πάλι από ένα λάθος μας δεχθήκαμε δυστυχώς το 2-0. Το 2-1 ήρθε λίγο αργά για εμάς.

Εν τέλει είμαι πολύ ευχαριστημένος από τους παίκτες μου για την προσπάθειά τους. Η ομάδα δείχνει ότι παιχνίδι με το παιχνίδι βελτιώνεται. Δουλεύουμε πολύ σκληρά. Οι παίκτες κάνουν μια πολύ μεγάλη προσπάθεια και θεωρώ ότι θα συνεχίσουν ακόμη καλύτερα. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια τους. Συγχαρητήρια στην ομάδα της Καλλονής εύχομαι καλή συνέχεια και να επιτύχει τους στόχους της. Εύχομαι σε όλους Καλό Πάσχα».