«Ανάσανε» η Καρδίτσα

Νίκη-οξυγόνο πέτυχε η Αναγέννηση Καρδίτσας στην έδρα της, εκεί που υποδέχτηκε τον Αγροτικό Αστέρα.

Σε ένα παιχνίδι που αρχικά φάνηκε να μην παρουσιάζει ενδιαφέρον, η Αναγέννηση Καρδίτσας κατάφερε να επιβληθεί του Αγροτικού με 2-0 και πρωταγωνιστές τους Μπουντούρη και Ροντρίγκο.

Το πρώτο μερός της αναμέτρησης βρήκε και τις δύο ομάδες μουδιασμένες αφού δεν μπορούσαν να αναπτυχθούν στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλεσμα να μην υπάρχουν αξιόλογες φάσεις και να χαρακτηρίζεται μέτριο από άποψη θεάματος.

Στην επανάληψη η Αναγέννηση μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο δεκάλεπτο κατάφερε να προηγηθεί μετά από εξαιρετικό σουτ του Μπουντούρη στο 55’ ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λαμπάκη σημειώνοντας το 1-0 για την Καρδίτσα.

Από την επίτευξη του γκολ οι παίκτες της Καρδίτσας πίεσαν τον Αγροτικό στο γήπεδο με αποτέλεσμα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ροντρίγκο να «κλειδώσει» την νίκη για τους γηπεδούχους  σημειώνοντας το 2-0 με εξαιρετικό σουτ στην εστία του Λαμπάκη.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ

Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς
Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ: Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο στη σάουνα