Επιστροφή στις νίκες

Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα η Δόξα Δράμας με τη σημερινή νίκη της απέναντι στον Θρασύβουλο με 2-0 και παρέμεινε στις υψηλές θέσεις της βαθμολογίας.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης τον Μαρκόφσκι, η Δόξα Δράμας πήρε μεγάλη σημασίας νίκη απέναντι στον Θρασύβουλο με 2-0.  Η Δόξα η οποία ελπίζει για άνοδο κατάφερε να μείνει στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, αντίθετα με τον Θρασύβουλο που θα συνεχίσει να παλεύει για την παραμονή του στην κατηγορία. Να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες.

Η έναρξη του αγώνα βρήκε τους γηπεδούχους να προσπαθούν να πάρουν τα ηνία του αγώνα.  Η πίεση καρποφόρησε καθώς η Δόξα Δράμας έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μαρκόφσκι στο 9ο λεπτό να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Κωστάκη. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν όμως η καλή αμυντική λειτουργία των Δραμινών δεν επέτρεψαν στον Θρασύβουλο να απειλήσει την εστία του Τοπαλίδη. Το γκολ για τους «Μαυραετούς» ήρθε στο 21ο λεπτό μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλεξάνδροβιτς. Πριν ακόμα συμπληρωθεί το πρώτο 45ο του αγώνα ο Φρίνπονγκ άφησε τον Θρασύβουλο με δέκα παίκτες καθώς αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Σέζο.

Στην επανάληψη στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά το θέαμα ήταν πολύ κακό για τον κόσμο που πήγε στο γήπεδο για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση, καθώς η Δόξα Δράμας δεν προσπαθούσε να αυξήσει τον δίκτυ του σκορ, ενώ οι φιλοξενούμενοι με δέκα παίκτες δεν μπορούσαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Στο 65ο λεπτό ήρθε το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους με τον συνήθη ύποπτο Μαρκόφσκι που μετά από μακρινή πάσα του Λίμα ανέβασε τον πήχη του σκορ με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή. Η Δόξα τελείωσε και αυτή το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο ταλαντούχος δεξιός μπακ Μάκης Μπαξεβανίδης.

Θυμηθείτε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση πατώντας ΕΔΩ.