Χατζάρας: «Μόνος υπεύθυνος εγώ»

Ο προπονητής του Πιερικού, Γιώργος Χατζάρας ανέλαβε την ευθύνη της ήττας από την Επανομή.

Στο Δημοτικό Ραδιόφωνο Κατερίνης μίλησε την Πέμπτη (05/04) ο τεχνικός του Πιερικού, Γιώργος Χατζάρας και τόνισε ότι μόνος υπεύθυνος είναι ο ίδιος για την ήττα (2-1) από την Αναγέννηση Επανομής.

«Ήμασταν κατώτεροι των περιστάσεων», είπε ο Μακεδόνας προπονητής και συνέχισε: «Οι συνεχόμενες επιτυχίες μας έβγαλαν εκτός πραγματικότητας. Φταίω κι εγώ που δεν μάζεψα το ποδοσφαιρικό τμήμα.

Είναι η πρώτη φορά από τότε που ανέλαβα, που η ομάδα είχε πολλαπλά προβλήματα. Πιέσαμε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά ήμασταν φλύαροι και όσο περνούσε η ώρα τα πόδια των ποδοσφαιριστών βάραιναν. Ακόμα και ισοπαλία να παίρναμε θα ήταν σαν ήττα και μόνος υπεύθυνος είμαι εγώ.

Έφυγε ένα ημίχρονο τσάμπα. Ο κόσμος καλά έκανε και χειροκρότησε αφού αυτή η ομάδα είχε κάνει αήττητο σερί. Κάποια στιγμή η ήττα θα ερχόταν, αλλά δεν θέλαμε να έρθει με αυτό τον τρόπο και στο γήπεδό μας. Δεν χάθηκε τίποτα, μην τρελαθούμε. Εγώ ελευθερώνω τους πάντες, γιατί πιστεύω ότι ο προπονητής πρέπει να είναι μπροστάτης στις αποτυχίες και πίσω από τις επιτυχίες».

Για το ματς της Κυριακής (08/04) με την Αναγέννηση Γιαννιτσών συμπλήρωσε: «Εκεί έχουμε επικεντρωθεί και μετά να ηρεμήσουμε, να αναζωογονηθούν οι παίκτες από τα συνεχόμενα ματς και να διαχειριστούμε σωστά τα ματς που απομένουν».

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι