Ατρόμητη και με εννέα η Καλλιθέα στη Φυλή

Αν και με εννέα παίκτες από το 69’ η Καλλιθέα πήρε 0-0 στην έδρα του Θρασύβουλου.

Με δεδομένες τις εμφανίσεις των τελευταίων αγωνιστικών ίσως χαρακτηριζόταν… αποτυχία η ισοπαλία της Καλλιθέα στη Φυλή. Ωστόσο, έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς με τον Θρασύβουλο, που άνοιξε το Σάββατο (31/03) την αυλαία της 23ης αγωνιστικής, το 0-0 χαρακτηρίζεται μεγάλη επιτυχία για τους «κυανόλευκους»!

Η Καλλιθέα από το 57’ έπαιζε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Φουντουκίδη και από το 69’ με εννέα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Σταύρου δέχτηκε κίτρινη για φάουλ και νέα – αυστηρή – για διαμαρτυρία. Παρόλα αυτά άντεξε απέναντι στον Θρασύβουλο και, μάλιστα, στο 83’ ο Κατσούλης έσωσε την εστία του σε σουτ του Καλτσά.

Οι φιλοξενούμενοι, λοιπόν, πανηγύρισαν τον πόντο σα… νίκη, όμως έχασαν για τη συνέχεια δύο βασικά στελέχη τους, ενώ ο τεχνικός, Νίκος Παντέλης είδε πολλούς παίκτες του να συμπληρώνουν απαγορευτικό αριθμό καρτών. Οι «πράσινοι» από την πλευρά τους, έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν νέα ανάσα και, σίγουρα, ο πόντος βάσει της εξέλιξης του αγώνα μόνο επιτυχημένος δεν μπορεί να χαρακτηριστεί.

Θυμηθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης στο Δημοτικό Στάδιο Φυλής.

Δείτε πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία έπειτα από τον αγώνα του Σαββάτου (31/03).

Volley League: Μία αγωνιστική κεκλεισμένων των θυρών στον Ολυμπιακό από τη ΔΕΑΒ