Παντέλης: «Χαμός μέχρι τέλους»

Ως την πιο σημαντική νίκη του πρωταθλήματος χαρακτήρισε ο Παντέλης το 5-2 σε βάρος της Παναχαϊκής.

Ο τεχνικός της Καλλιθέας, Νίκος Παντέλης μετά το τέλος του αγώνα με την Παναχαϊκή κράτησε χαμηλούς τόνους και σημείωσε ότι ακόμα δεν έχει κριθεί τίποτα.

Αναλυτικά δήλωσε:

«Πετύχαμε την πιο σημαντική νίκη από την αρχή της περιόδου. Πέρα από το μεγάλο και βαρύ όνομα της Παναχαϊκής, πετύχαμε μια νίκη, ανατρέποντας την κατάσταση του α’ μέρους, απέναντι σε έναν αντίπαλο με ίδιους στόχους. Ήταν το χειρότερο α’ μέρος από το ξεκίνημα της περιόδου, όμως στο β’ ρισκάραμε φορτώσαμε την επίθεση και μας βγήκαν οι αλλαγές. Η νίκη και η ανατροπή μας δίνει άλλη ψυχολογία. Δεν παύει να είναι απλά 3 βαθμοί, από τώρα πρέπει να το ξεχάσουμε γιατί το Σάββατο έχουμε ένα κρίσιμο ματς με τον Θρασύβουλο και έχουμε 5 άτομα εκτός, χωρίς να είμαστε ομάδα με βαθύ ροστερ.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου και κυρίως αυτούς που ήρθαν από τον πάγκο, άλλαξαν την εικόνα. Εύχομαι τα καλύτερα στον Βασίλη Βούζα και στην Παναχαϊκή. Αυτή που πετύχαμε δεν είναι νίκη ανόδου. Είμαστε προσγειωμένοι είναι πολλές ομάδες που έχουν τον ίδιο στόχο, πιστεύω θα γίνει χαμός μέχρι το τέλος βλέπουμε.

Αυτό που είπα στους παίκτες μου στο ημίχρονο ήταν να αποφύγουμε το 3ο γκολ, εκεί θα είχε τελειώσει το ματς και με ηρεμία στο πρώτο 15λεπτο να πετύχουμε ένα γκολ όπως και έγινε. Μας βγήκε το πλάνο, θα μπορούσε και να μην μας βγει».

Ο επιθετικός, Ματθαίος Μαρουκάκης ανέφερε: «Κάναμε το χειρότερο α’ μέρος. Το β’ μέρος ήταν το καλύτερο και αυτή η νίκη είναι μεγάλη απέναντι σε έναν μεγάλο αντίπαλο. Θέλει ειδική μεταχείριση αυτή η νίκη, πρέπει να βλέπουμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά».