Όρθια στα Μέγαρα η Επανομή

Αλώβητη έφυγε από τα Μέγαρα η Αναγέννηση Επανομής, η οποία κατάφερε να αποσπάσει λευκή ισοπαλία από τον Βύζαντα έπειτα από ένα μετριότατο παιχνίδι.

Δεν σημαδεύτηκε από νίκη το ντεμπούτο του Παναγιώτη Τζαναβάρα στον πάγκο του Βύζαντα Μεγάρων, καθώς η καλά οργανωμένη Αναγέννηση του Αλέκου Βοσνιάδη, πήρε με σχετική ευκολία τον βαθμό της ισοπαλίας. Το παιχνίδι ήταν μετριότατο και οι πραγματικά καλές φάσεις ελάχιστες.

Αν και το ματς ήταν ανοιχτό, το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς κάποια ιδιαίτερη ευκαιρία, με εξαίρεση ένα καλό σουτ του Γκέσιου στο 15' το οποίο εξουδετέρωσε ο Μιχελής.

Οι δύο ομάδες προσπάθησαν να ανεβάσουν στροφές στο δεύτερο 45λεπτο, ωστόσο ο κακός αγωνιστικός χώρος αποτέλεσε ανασταλτικό παράγοντα. Η Επανομή είχε μια καλή στιγμή στο 74', όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Πολίτη, ο Δεινόπαππας έπιασε την κεφαλιά αλλά είδε τη μπάλα να περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια, ενώ με το 1-0 φλέρταρε και ο Βύζας. Ηταν στις καθυστερήσεις του αγώνα, όταν ο Ροβίθης έπιασε την κεφαλιά έπειτα από πάσα του Λίτση, είδε όμως για κακή του τύχη τη μπάλα να χτυπά στο πάνω μέρος του δοκαριού και να φεύγει άουτ. Το 0-0 έμεινε μέχρι το τέλος και βάσει της εικόνας του αγώνα, η ισοπαλία κρίνεται ως το δικαιότερο αποτέλεσμα.

Κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι Μωυσίδης, Φιλιππάκος, Χριστοφιλέας, Καρλάο, Παυλίδης και Μαυροματίδης

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Μιχελής, Νταντάμης, Χριστοφιλέας, Χάλαρης, Λίτσης, Μωυσίδης, Πούρνος (68’ Ροβίθης), Οικονομόπουλος, Παυλίδης (78’ Πέτρου), Φαρούκ (54’ Φιλιππάκος), Ηλιόπουλος.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΠΑΝΟΜΗΣ (Αλέκος Βοσνιάδης): Φιρινίδης, Μαυροματίδης, Γεωργίου, Κουρδάκης, Καρλάο, Καραμανλής, Πολίτης (84’ Ναλμπάντης), Ασλανίδης, Καραγιάννης, Μπεκιάρης (69’ Δεινόπαππας), Γκέσιος (81’ Κάτσε)

Μαρία Αριστοτέλους: Βγαίνει νικήτρια στην τεράστια μάχη της
O θρυλικός Ρομάριο γυρίζει στα γήπεδα στα 58 του χρόνια!