Καλλιθέα από… άλλο πλανήτη, υπέταξε 5-2 την Παναχαϊκή!

Απίστευτη ανατροπή της Καλλιθέας, που σημείωσε 5 γκολ σε 29 λεπτά απέναντι στην Παναχαϊκή και βλέπει απευθείας άνοδο!

Όνειρο συνεχίζει να ζει η Καλλιθέα και κανείς δεν φαίνεται ικανός να την… ξυπνήσει! Ούτε, φυσικά, η Παναχαϊκή, η οποία βρέθηκε την Τετάρτη (28/03) το απόγευμα να προηγείται 2-0 στο 24’ στο Ελ Πάσο!

Η αθηναϊκή ομάδα διά στόματος Νίκου Παντέλη ήθελε νίκη… έξι πόντων απέναντι στους Αχαιούς για να ανοίξει την ψαλίδα από τους «κοκκινόμαυρους». Οι Πατρινοί από την άλλη πλευρά περιθώρια δεν είχαν… Έπειτα από ένα σερί τριών αγώνων χωρίς νίκη ήθελαν να αιφνιδιάσουν στο Ελ Πάσο και τα κατάφεραν. Με δράστη τον Φουρτάδο στο 12’ και το 24’ πήραν σαφές προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η καθίζηση του δεύτερου ημιχρόνου και η παράλληλη «αναγέννηση» των «κυανόλευκων» έφερε μία ανατροπή που θα μείνει στην ιστορία της Football League!

Μέσα σε 29 λεπτά η Καλλιθέα σημείωσε πέντε γκολ, εκ των οποίων τα τρία ο Γιάννης Κατσίκης και θριάμβευσε της Παναχαϊκής, δείχνοντας ότι είναι ικανή να διεκδικήσει ακόμα και την απευθείας άνοδο! Στο 65’ λοιπόν, ο Σταύρου με κεφαλιά μείωσε σε 2-1, στο 71’ ο Κατσίκης με πέναλτι που κέρδισε ο νεοεισελθών, Μαρουκάκης, ισοφάρισε σε 2-2 και στο 77’ ο αρχηγός Αρβανίτης οδήγησε την αθηναϊκή ομάδα στη μεγάλη ανατροπή… Φυσικά, οι γηπεδούχοι δεν σταμάτησαν να πιέζουν. Εκμεταλλεύτηκαν τους κενούς χώρους και ο Κατσίκης με εκτέλεση φάουλ και σουτ στο 80’ και το 94’ αντίστοιχα διαμόρφωσε το 5-2!

Θυμηθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Καλλιθέα – Παναχαϊκή.

NBA: Νέο συμβόλαιο με τους Μάβερικς υπέγραψε ο Κιντ