Τον «βύθισε» ακόμη περισσότερο…

Στις ψηλές θέσεις της βαθμολογίας παρέμεινε η Βέροια, που επικράτησε του Πιερικού με 1-0.

Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη ήταν καλύτερη και δίκαια κατέκτησε το «τρίποντο». Από την άλλη πλευρά, το συγκρότημα του Σταύρου Διαμαντόπουλου πραγματοποίησε εμφάνιση κατώτερη των αναλογιών και η ήττα ήλθε ως φυσικό επακόλουθο.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και ανέλαβαν τα ηνία του παιχνιδιού. Μάλιστα, μόλις στο 13’ κατάφεραν να βρούνε τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Σαμαρά, όμως, ο ρέφερι του αγώνα, ακύρωσε το γκολ ως επιθετικό φάουλ.

Παράλληλα, έξι λεπτά αργότερα, η Βέροια θα μπορούσε να ανοίξει το σκορ, όμως, το σουτ του Καλογέρη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γουμάγια.

Ωστόσο, η τρίτη επικίνδυνη κατάσταση στα καρέ των φιλοξενούμενων, ήταν και η… φαρμακερή. Δύο λεπτά πριν την ανάπαυλα, ο Κουτσοσπύρος με «ξερό» σουτ, μέσα από την μεγάλη περιοχή, «έγραψε» το 1-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι μπήκαν το ίδιο… φορτσάτοι και στο 51’ ο Κουτσοσπύρος απείλησε και πάλι την εστία του Πιερικού, αλλά ο Γουμάγιας μπλόκαρε.

Από εκεί και πέρα, πάλι ο Κουτσοσπύρος στο 71’ δεν κατάφερε να σκοράρει, μέσα από την μεγάλη περιοχή, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Μπλαζέφσκι έφτασε μια… ανάσα από το να διπλασιάσει τα τέρματα της Βέροιας, όμως, το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.

Εξάλλου, στο 89’ η κεφαλιά του Διαμαντόπουλου δεν ανησύχησε τον Γουμάγια και έτσι το 1-0 έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα ΕΔΩ

ΑΕΚ – Ολυμπιακός: «Δεν συμβιβαζόμαστε με τίποτα άλλο πλην της νίκης» - Όσα είπε ο Μεντιλίμπαρ
ΑΕΚ: Τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών
Βίρτους Μπολόνια - Παναθηναϊκός AKTOR: Οι Ιταλοί ακύρωσαν εισιτήρια Ελλήνων λίγο πριν το τζάμπολ!
Βύρωνας: Talk of the town η Μαρίνα Σάττι σε κατάστημα ΟΠΑΠ