Δημήτρης: «Δεν σκύβουμε το κεφάλι»

Ο αμυντικός του Πλατανιά, Άλκης Δημήτρης έδωσε το σύνθημα για ανάκαμψη.

Στη συνέντευξη Τύπου μετά την ήττα (2-1) από την Καλλιθέα ο αμυντικός της ομάδας των Χανίων, Άλκης Δημήτρης δήλωσε: «Στην αρχή ξεκινήσαμε καλά. Ευτυχήσαμε να βάλουμε το γκολ και είχαμε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο για να σκοράρουμε και ένα δεύτερο τέρμα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ήμασταν τόσο καλοί. Η ομάδα όμως προσπάθησε να σκοράρει και στο β’ ημίχρονο.

Δυστυχώς δεχτήκαμε 2 γκολ και ήρθε η ανατροπή. Δεν θα σκύψουμε το κεφάλι. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε για να προχωρήσουμε. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο αλλά επικεντρωνόμαστε στο επόμενο παιχνίδι για να καταφέρουμε να πάρουμε τους βαθμούς».