Καλαϊτζίδης: «Στάζουν δηλητήριο οι 8 στους 10»!

Μέτωπο με τους οπαδούς της Βέροιας άνοιξε ο τεχνικός, Δημήτρης Καλαϊτζίδης.

Μετά την ήττα (2-0) από τον Πιερικό ο τεχνικός της «Βασίλισσας του Βορρά», Δημήτρης Καλαϊτζίδης υποστήριξε ότι στην κοινωνία της Βέροιας οι 8 στους 10 αν δαγκώσουν τη γλώσσα τους, θα πάθουν δηλητηρίαση!

Χαρακτηριστικά δήλωσε: «Δεν καταφέραμε να πάρουμε αυτό που θέλαμε. Στο πρώτο μέρος οι ευκαιρίες μας δεν έγιναν γκολ σε αντίθεση με αυτές του Πιερικού. Η ομάδα μας δεν μπορεί να αμφισβητηθεί. Οι αντίπαλοι έχουν μιλήσει γι αυτή. Στην κοινωνία αυτή όμως δύσκολα ακούς καλή κουβέντα. Οι 8 στους 10 αν δαγκώσουν την γλώσσα τους θα πάθουν δηλητηρίαση!

Η Βέροια είναι δομημένη έτσι ώστε στα επόμενα ματς να πετύχει αυτό που ζητά. Με την πρώτη λάθος πάσα δεν μπορεί να αποδοκιμάζεται η ομάδα. Χρειαζόμαστε την βοήθεια του κόσμου. Στο δεύτερο ημίχρονο, επηρεαστήκαμε από την ταλαιπωρία των προηγούμενων αγώνων. Μας έλειψαν και οι παίκτες που απουσίασαν».

Ο αρχηγός, Γιώργος Λαναρής υποστήριξε: «Δίκαιη η νίκη του Πιερικού. Χάθηκε μια μάχη, όχι όμως και ο πόλεμος. Στον πόλεμο όλες οι δυνάμεις πρέπει να είναι μια γροθιά. Εμείς δεν είμαστε. Ο κόσμος δεν μας βοηθά και το λέω με λύπη. Κάποιοι παίκτες αποδοκιμάζονται από το πρώτο λεπτό! Δεν θέλουμε στο γήπεδο φιλάθλους αντί να βοηθάνε, αποδοκιμάζουν την ομάδα».

UEFA Youth League: Ασταμάτητος Ολυμπιακός, στον τελικό της διοργάνωσης!