Ούτε… προπόνηση ο Πανσερραϊκός, 4-0 τον Εθνικό Αστέρα

Σε ένα παιχνίδι το οποίο δεν μπορεί να γίνει κριτική, ο Πανσερραϊκός επικράτησε με 4-0 της ομάδας Νέων του Εθνικού Αστέρα και πλέον μπαίνει γερά στο… παιχνίδι για τα play offs της ανόδου για την Super League.

Το παιχνίδι στις Σέρρες, δεν αντέχει σε… κριτική καθώς η ομάδα του Εθνικού Αστέρα για ακόμη ένα ματς παρατάχθηκε με την ομάδα Νέων, ενώ από την άλλη, ο Πανσερραϊκός ήθελε μόνο τη νίκη για να μην πάει χαμένο το «διπλό» στο «AEL FC Arena», με την ομάδα της Καισαριανής να έχει μόλις… μια αλλαγή στον πάγκο της!

Από την αρχή της αναμέτρησης ο Πανσερραϊκός ανέλαβε τα ηνία της αναμέτρησης και έφτανε με μεγάλη ευκολία μέχρι τα καρέ του Γκούσεβ, δημιουργώντας φάσεις για γκολ, χωρίς ωστόσο την κλασσική φάση για γκολ.

Βάσει της ροής του αγώνα, το γκολ ήταν θέμα χρόνου και ο Μπανγκουρά στο 28ο λεπτό δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 στο 26ο λεπτό, όταν με όμορφο πλασέ νίκησε τον Γκούσεβ μετά από ασίστ του Παππά.

Οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου συνέχισαν να ψάχνουν ένα ακόμη γκολ το οποίο θα έκανε ακόμη πιο απλά τα πράγματα, καθώς ο Εθνικός Αστέρας δεν μπορούσε να απειλήσει την εστία του Κουτζαβασίλη και στο 40’ ο Μπανγκουρά μετά από σέντρα του Τάντιτς έκανε το 2-0, ολοκληρώνοντας ουσιαστικά την… προπόνηση του πρώτου ημιχρόνου!

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως ολοκληρώθηκε το πρώτο, με γκολ! Στο 52’ ο Παρασκευαΐδης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κιάσσος είχε δοκάρι με μακρινό σουτ.

Οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίου δεν σταμάτησαν να πιέζουν και να βγαίνουν στην επίθεση και στο 63ο λεπτό έφτασαν στο 4-0 με τον Τάντιτς, ο οποίος με όμορφο πλασέ εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του Γκούρτσα.

Στο 67ο λεπτό, ο τεχνικός του Εθνικού Αστέρα, Βασίλης Έξαρχος, αποφάσισε να πραγματοποιήσει την μοναδική αλλαγή που μπορούσε να κάνει, καθώς απέσυρε τον τερματοφύλακα Γκούσεβ περνώντας στη θέση του τον Σαλαγιάννη, θέλοντας να δώσει χρόνο συμμετοχής στον νεαρό πορτιέρο!

Μετά το 4-0 των «λιονταριών» ο ρυθμός έπεσε αισθητά, καθώς οι γηπεδούχοι δεν κυνήγησαν άλλο γκολ με το τελικό αποτέλεσμα να αντικατοπτρίζει πλήρως την διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων…

Πανσερραϊκός: Κουτζαβασίλης, Δ. Τριανταφύλλου, Ντιόγκο, Σαλαμαστράκης (59' Καρασαλίδης) Σιάκκας, Παρασκευα'ί'δης, Κ. Τριανταφύλλου, Ντα Κόστα (13' Κιάσσος), Τάντιτς, Παππάς, Μπανγκουρά (55' Γκούρτσας).

Εθνικός Αστέρας: Γκούσεβ (67’ Σαλαγιάννη), Μερσινιάς, Χαροντάκης, Τλούπας, Μητσέας, Μαρτίνος, Δεσπολάρι, Τσιγάρας, Μπολάνο, Γκούγκας, Ινγκλαντίν.

Κριστιάνο Ρονάλντο: Ο λόγος που κοιμάται 5 με 6 φορές τη μέρα
Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50