Πανσερραϊκός και Παπαπέτρου της τράβηξαν τα χαλινάρια

Ο Ντιόγκο άνοιξε το σκορ και ο διαιτητής Παπαπέτρου… αποτελείωσε την ΑΕΛ στον αγώνα με τον Πανσερραϊκό, που είχε διάρκεια 3 ώρες και 12 λεπτά!

Η 14η Μαρτίου είναι πιθανό να μείνει χαραγμένη στην ιστορία της ΑΕΛ ως μία από τις πλέον μαύρες της ιστορίας της. Η εντός έδρας ήττα (1-0) από τον αξιόμαχο Πανσερραϊκό, ναι, ήταν μία ακόμα γκέλα από τις πολλές για τους «βυσσινί», όμως το αγωνιστικό έρχεται σε δεύτερη μοίρα, σε έναν αγώνα διάρκειας 3 ωρών και 12 λεπτών!

Η αστεία υπόδειξη του δεύτερου βοηθού Δανέζη, να δει οφσάιντ από πλάγιο (!) στο πρώτο ημίχρονο και η αδικαιολόγητη αποβολή του Νίκολα Γκρούμπιεσιτς, ήταν αρκετές για να βγάλουν από τα ρούχα τους ποδοσφαιριστές, φιλάθλους, μέλη του τεχνικού τιμ της ΑΕΛ και τον πρόεδρο Κώστα Πηλαδάκη, ο οποίος κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο έντονα διαμαρτυρόμενος.

Στο 74' ο Ντιόγκο έπειτα από πάσα του Ντα Κόστα άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά ακολούθησε... χάος. Μέλη του τεχνικού τιμ και αναπληρωματικοί μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, περικυκλώνοντας το διαιτητικό τρίο, με αποτέλεσμα το ματς να διακοπεί για περίπου 1 ώρα και 15 λεπτά! Τελικά, το ματς ολοκληρώθηκε έπειτα από 3 ώρες και 12 λεπτά, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι η ΑΕΛ δεν κινδυνεύει με βαριά τιμωρία. Εκτός από τη βοήθεια των οπαδών και το τσουχτερό πρόστιμο, οι Λαρισαίοι κινδυνεύουν και με αφαίρεση βαθμών που θα μετατρέψει σε... εφιάλτη τη φετινή σεζόν.

Ο Πανσερραϊκός έμεινε ζωντανός στο κυνήγι των play offs, όμως η θεσσαλική ομάδα συνεχίζει να παραπαίει και κανείς δεν γνωρίζει πού θα σταματήσει ο κατήφορος...

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΛ - Πανσερραϊκός.

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 75-77: Ξεκίνημα με «break» οι «ερυθρόλευκοι» | «Διπλό» και για τη Φενέρ