Καλαϊτζίδης: «Η Βέροια πρώτη ως το τέλος»!

Βέβαιος για την απευθείας άνοδο ο προπονητής της Βέροιας, Δημήτρης Καλαϊτζίδης.

Μετά την εκτός έδρας νίκη (3-1) στα Μέγαρα ο τεχνικός των «κυανέρυθρων», Δημήτρης Καλαϊτζίδης εμφανίστηκε αισιόδοξος ότι η ομάδα του θα μείνει πρώτη ως το φινάλε.

Αναλυτικά δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου: «Η Βέροια ήρθε να παίξει με αντίπαλο τον Βύζαντα που είχε θετικά αποτελέσματα στους τελευταίους πέντε αγώνες εντός έδρας και σε μία δύσκολη έδρα, κυρίως λόγω του αγωνιστικού χώρου, αλλά και λόγω της φιλότιμης προσπάθειας που καταβάλει η γηπεδούχος ομάδα.
Έφτασε σε μία σημαντικότατη νίκη διότι αξιοποιήσαμε τρεις φάσεις από αυτές που δημιουργήσαμε. Αυτή η νίκη μας διατηρεί στις υψηλές βαθμολογικές θέσεις και στην απευθείας άνοδο στη Super League. Πιστεύω ότι εκεί θα παραμείνουμε μέχρι το τέλος. Η συνέχεια είναι δύσκολη ειδικά με τις εμβόλιμες αγωνιστικές. Τώρα έχουμε έναν δύσκολα αγώνα στην Πάτρα με την Παναχαϊκή, ωστόσο πιστεύω πως έχουμε τη δυναμική να ανταποκριθούμε και στις απαιτήσεις αυτού του αγώνα. Καλή συνέχεια στο Βύζαντα».

O ποδοσφαιριστής, Δημήτρης Σαμαράς τόνισε: «Είχαμε ένα πρώτο ημίχρονο πολύ καλό σε ευκαιρίες, σε αμυντική λειτουργία όσο και σε επιθετική, καθώς πετύχαμε δύο γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα δεν ήταν τόσο καλή επιθετικά αλλά η αμυντική της λειτουργία ήταν πολύ καλή και αντεπεξήλθαμε στον κακό αγωνιστικό χώρο».

NBA: Ισόβιος αποκλεισμός στον Πόρτερ για παράνομο στοιχηματισμό!
Champions League: Η Ρεάλ Μαδρίτης "έκλεψε" την πρόκριση στην Αγγλία!
Θλίψη στον ελληνικό στίβο: Πέθανε ο Κώστας Ηλίας
Champions League: Στα ημιτελικά η Μπάγερν Μονάχου