Τοκπασίδης: «Δουλειά Πριόνα…»

Ο βοηθός προπονητή του Ηρακλή Ψαχνών, Τοκπασίδης απέδωσε στον Πριόνα την ισοπαλία με την ΑΕΛ.

Ο Παναγιώτης Τοκπασίδης, πρώην βοηθός του Αντώνη Πριόνα στον Ηρακλή Ψαχνών και νυν του Γιώργου Φοιρού μίλησε στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα με την ΑΕΛ για την ισοπαλία (0-0) του Σαββάτου (10/03). Μεταξύ άλλων σημείωσε: «Όπως γνωρίζετε είχαμε την εβδομάδα που μας πέρασε αλλαγές στην τεχνική ηγεσία και είναι δύσκολο να αλλάξεις πράγματα σε πέντε ημέρες.

Θεωρώ ότι η ομάδα έτσι όπως παρουσιάστηκε ανήκει στον Αντώνη Πριόνα και το τεχνικό τιμ, αλλά αυτό το κάτι παραπάνω οφείλεται στην παρουσία του Φοιρού, Στο πρώτο ημίχρονο το ματς ήταν μέτριο, με τον διαιτητή να προσπαθεί να το ελέγξει με κάρτες και χωρίς ευκαιρίες.

Η ΑΕΛ μας πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο, εμείς ανεβάσαμε απόδοση μετά το 70ο λεπτό, είχαμε το πέναλτι που δεν το εκμεταλλευτήκαμε, και στα τελευταία οκτώ λεπτά η ΑΕΛ έχασε δύο ευκαιρίες από αυτές που δεν χάνονται. Εύχομαι στο Νίκο κάθε προσωπική επιτυχία και στην ΑΕΛ να εκπληρώσει το στόχο της. Ευχαριστώ τον φίλαθλο κόσμο για τη συμπαράσταση που μας παρείχε.

Η δουλειά μας από δω και πέρα είναι να κάνουμε καλύτερη την επιθετική μας λειτουργία και να καταφέρουμε να σκοράρουμε για να πάρουμε περισσότερους από τους βαθμούς της ισοπαλίας».

Ο ποδοσφαιριστής των «πράσινων», Αντώνης Λιόσης δήλωσε: «Θεωρώ ότι η κάθε ομάδα είχε τις ευκαιρίες της για να πάρει το παιχνίδι, αλλά έτσι είναι η μπάλα, δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο. Εμείς δεν μπορούμε να σκύβουμε το κεφάλι ή να μείνουμε στο σημερινό παιχνίδι, πρέπει να συνεχίσουμε να δουλεύουμε για να παλέψουμε να φτάσουμε στην παραμονή. Εύχομαι στην ΑΕΛ να πετύχει τους στόχους της γιατί είναι μία ομάδα με βαριά φανέλα και δεν πρέπει να αγωνίζεται σε αυτή την κατηγορία».

Super League 2: Εξασφάλισε την άνοδο ο Λεβαδειακός!
Πόλο Γυναικών: Στον τελικό του Champions League o Ολυμπιακός!
ΠΑΟΚ: Ίωση ο Κωνσταντέλιας και χάνει το ντέρμπι!
ΑΕΚ: Αγάλματα των Νεστορίδη και Παπαϊωάννου θα τοποθετηθούν στην «OPAP Arena»