Εύκολη «πεντάρα» για Θρασύβουλο

Άνετη νίκη με 5-0 πέτυχε ο Θρασύβουλος στη Φυλή, αφού αντιμετώπισε τους Νέους του Εθνικού Αστέρα, λόγω των οικονομικών εκκρεμοτήτων της διοίκησης προς τους παίκτες.

Το πρώτο γκολ άργησε να έρθει, όμως στο 39' μετά την εκτέλεση κόρνερ του Μπεγκόνια, ο Βλάχος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Στο 54' ο Καρράς συνδυάστηκε με τον Ντ'Ακόλ με τον τελευταίο να πλασάρει εύστοχα για το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα οι ρόλοι άλλαξαν, με τον Καρρά να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Στο 70' οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν, όμως ο Κασμερίδης απέκρουσε το Πέναλτι του Πασκούλεφ.

Στο 90' ο Βλάχος και πάλι έκανε το 4-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Ντ'Ακόλ διαμόρφωσε το τελικό 5-0 με δυνατό σουτ.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Κασμερίδης, Βασιλείου, Σύρος, Παγώνης (Μανωλάς 85'), Ροκάστλ (Νικολάου 60'), Ψιάνος, Βλάχος, Καρράς(Μουκίδης 82'), Μπεγκόνια, Ντα Σίλβα, Ντακόλ.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Γκούσεβ, Αδαμάκης(Λαγός 80'), Μητσέας, Τλούπας, Θεολόγου, Κασνέτση, Μαρτίνο, Μακρής (Ενγκλαντίν 61'), Χαροντάκης (Γκούγκας 46'), Γιακούπι, Πασκούλεφ

Πέτυχαν με μαχαίρι ποδοσφαιριστή στην Κολομβία - Κοίταζε έντρομη η βοηθός (vid)
Το πάθος πίσω από τη Νο1 super premium τεκίλα στον κόσμο
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός: «Να δώσουμε ο,τι έχουμε, χωρίς να θέσουμε σε κίνδυνο την ομάδα»
Ξέφρενο πάρτι στο Μιλάνο για το 20ό πρωτάθλημα της Ίντερ (vids+pics)