Μπαξεβάνος: «Δύναμη, παλικαριά, ψυχισμός»

Ο προπονητής των Γιαννιτσών ανέφερε τα στοιχεία που έφεραν την ισοπαλία με τον Πανθρακικό.

Η ημέρα με τη νύχτα ήταν η απόδοση των ποδοσφαιριστών της Αναγέννησης Γιαννιτσών στο πρώτο και το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα με τον Πανθρακικό.

Μετά το 2-2 στην αναμέτρηση της Παρασκευής (24/02) ο τεχνικός της ομάδας της Πέλλας, Σπύρος Μπαξεβάνος στάθηκε στην εμφάνιση του δευτέρου ημιχρόνου και τόνισε: «Παίξαμε με μια πολύ καλή ομάδα που έχει στόχο την άνοδο. Δύο ομάδες με διαφορετικούς στόχους. Στο πρώτο μέρος χαθήκαμε στο γήπεδο, όπως συμβαίνει κάθε φορά. Σεβαστήκαμε περισσότερο από όσο έπρεπε τον αντίπαλο και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ με δύο κρύα γκολ. Στο δεύτερο μέρος θα μείνω στην προσπάθεια που κάναμε. Παίξαμε χωρίς άγχος και βγάλαμε δύναμη, παλικαριά και ψυχισμό. Και βέβαια στο τέλος η τύχη ήταν μαζί μας.

Μας έδωσε κουράγιο το πρώτο γκολ που βάλαμε και εκεί πιστέψαμε ότι μπορούμε να το πάρουμε το ματς. Είμαι ευχαριστημένος από τον βαθμό και πόσω μάλλον που αντίπαλος ήταν ο Πανθρακικός. Ό,τι βαθμό παίρνουμε θα μας φανεί χρήσιμος και πολύτιμος για τη συνέχεια σε ό,τι έχει να κάνει με την υπόθεση παραμονή. Αυτή η ισοπαλία θα μας ανεβάσει ψυχολογικά».

Ολυμπιακός, Μεντιλίμπαρ: «Εδώ που έχουμε φτάσει θέλουμε τον τελικό» (vid)
Ολυμπιακός: Η πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League φέρνει αναβολή στη Super League
Conference League, Φενέρμπαχτσε - Ολυμπιακός: Οι τρεις μεγάλες επεμβάσεις του Τζολάκη στα πέναλτι
Ολυμπιακός, Βαγγέλης Μαρινάκης: «Μας αρέσει ο ανήφορος - Συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε»