Το πανόραμα της 15ης αγωνιστικής της Football League

Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία έπειτα από τους αγώνες της 15ης αγωνιστικής της Football League.

Ο Πλατανιάς Χανίων ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της 15ης αγωνιστικής. Οι «ερυθρόλευκοι» παρουσιάστηκαν ανεπηρέαστοι από τη διακοπή του πρωταθλήματος και με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησαν 3-0 της Αναγέννησης Γιαννιτσών των πολλών προβλημάτων. Μάλιστα, οι Κρητικοί βρέθηκαν μόνοι στο ρετιρέ, καθώς η Βέροια έπεσε θύμα έκπληξης στο γήπεδό της και παραχώρησε «λευκή» ισοπαλία στον Φωκικό.

Στο AEL FC ARENA τα «καρδιοχτύπια» ήταν ξανά έντονα, αλλά τελικά στις καθυστερήσεις ο captain Κώστας Νεμπεγλέρας με σουτ διαμόρφωσε το 2-1 σε βάρος του Θρασύβουλου και βοήθησε την ΑΕΛ να αναρριχηθεί στην 5η θέση στο ντεμπούτο του Νίκου Κεχαγιά.

Τα προβλήματα του Εθνικού Αστέρα (τα δελτία των νεοαποκτηθέντων δεν εκδόθηκαν) εκμεταλλεύτηκε η Καλλιθέα και χάρη στη νίκη της (2-0) φιγουράρει πλέον στην 5η θέση, ενώ στα Μέγαρα το ντέρμπι παραμονής ανάμεσα στον Βύζαντα και τον Ηρακλή Ψαχνών δεν ανέδειξε νικητή (1-1).

Το Σάββατο (19/02) η αυλαία της 15ης αγωνιστικής είχε ανοίξει στην Πάτρα, εκεί όπου Παναχαϊκή και Πανσερραϊκός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1.

Σημειώνεται ότι η ΕΕΑ ανακάλεσε το πιστοποιητικό συμμετοχής του Διαγόρα και ο αγώνας με την ΑΕΛ Καλλονής δεν μπορεί να οριστεί από την Ένωση.

Δευτέρα 20/02

Πιερικός – Αγροτικός Αστέρας (17:00 ΟΤΕ TV)

Πανθρακικός – Αναγέννηση Επανομής (19:00 OTE TV)

Δείτε πώς διαμορφώνεται η βαθμολογία έπειτα από τα κυριακάτικα ματς της 15ης αγωνιστικής.

Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το αεροδρόμιο για την υποδοχή των παικτών που «άλωσαν» την Πόλη (vids)
Βαθμολογία UEFA: Δύσκολη η 15η θέση - Μόνο μαθηματικές ελπίδες
Άρης: Χωρίς τέσσερις ολοκληρώνει την προετοιμασία του
Ολυμπιακός: Επική Marca! Έκανε δαφνοστεφανωμένο τον Μεντιλίμπαρ (pic)