Η κορυφή δεν... ζαλίζει τον Πλατανιά!

Ο Πλατανιάς δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι στην Αναγέννηση Γιαννιτσών, και επικρατώντας με 3-0 παρέμεινε στην κορυφή της Football League.

Το πρώτο ημίχρονο στο Μάλεμε δεν πρόσφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις, καθώς ο Πλατανιάς είχε την υπεροχή, ωστόσο δεν κατάφερε να την μετουσιώσει σε γκολ, με την Αναγέννηση να περιμένει στο μισό γήπεδο και να παίζει το παιχνίδι της αντεπίθεσης.

Στο δεύτερο μέρος ο Πλατανιάς μπήκε πολύ δυνατά, και μόλις στο 3ο λεπτό της επανάληψης κατάφερε να προηγηθεί με 1-0 με σουτ του Τάσου Δέντσα, ενώ η μπάλα κόντραρε σε παίκτη της Αναγέννησης, πριν καταλήξει στο «γάμα» του Αποστόλου, ο οποίος δεν μπόρεσε να αντιδράσει.

Η ομάδα του Τίμου Καβακά συνέχισε στο ίδιο μοτίβο, και στο 58’ ο Δράμι έκανε την σέντρα από αριστερά, η άμυνα της Αναγέννησης αδράνησε και από κοντά ο Μιρτσέτα διπλασίασε τα τέρματα των πρωτοπόρων.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Δράμι με δυνατό σουτ από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Αποστόλου.

Να σημειώσουμε πως η αποχή των δυο ομάδων από την ενεργό δράση για δυο εβδομάδες ήταν εμφανής με τον ρυθμό του παιχνιδιού να πέφτει αισθητά σε αρκετά σημεία του αγώνα ενώ η Αναγέννηση είχε δεχτεί μόλις δυο γκολ εκτός έδρας!

Πλατανιάς (Τίμος Καβακάς): Λαζαρίδης, Τζανής, Ραπτάκης, Παληγεώργος, Κουρτεσιώτης, Δέντσας, Γκονζάλες, Μαραγκουδάκης (73' Μαραγκός), Μιρτσέτα (60' Χαϊκάλης), Ναζλίδης, Δράμι (78' Πάγκαλος).

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Σπύρος Μπαξεβάνος): Αποστόλου, Τέλλος, Σερέτης, Κυζιρίδης, Γιόνδης, Ντατίδης, Αποστολίδης, Τσικνίδης, Σπαθάρας, Μπαξεβάνος, Στεργίδης.